Bilgisayar Oyun Oynarken Kapanma Sorunu

spanyol

Yeni üye
8 Kas 2015
15
0
Merhaba dostlar yaz aylarının yaklaşmasıyla tekrar baş gösteren sorunlardan biri. Bu sorun beni çıldırtma derecesine getirmişti. hereşey normal oyun oynarken pc kapanıyordu. sorunu çözdüm anlatımını yapacağım.

Arkadaşlar uzun zaman sorunun işlemci ısınmasından meydana geldiğini düşündüm ama öyle değil sorun gpu ısınmasından yada yazılım hatasından.
Şöyle anlatayım:
Benim ekran katım amd r7 260m laptop kartı...
Bu kart çok iyi olmasada birçok oyunu oynuyor ama bir sıkıntısı var, ısınma değerlerine bakıyorum sıkıntı yok herşey normal.Ama kapanıyor.
Sorunun ana kaynağı amd nin yayınladığı güncellemeden olduğunu fark ettim. ve yabancı froumlarda araştırdım amdinin 17.11.1 dürümlü güncellemesine dönderek bu sorunu halletim Bütün amd ekran (r7 serisi) kartları için temiz kurulum yaparak 17.11.1 e dönün (laptop lar için denendi) sorun çözülecektir.
Diğer amd ekran kartı olanlar ekran kartı adını yazarak+ "
The computer is shutting down" yazsın internete çeviri yardımıyla hangi sürümü indirmeniz gerektiği bir sitede çıkıyor.
Nvidia kartlar için aynı durum söz konusumu bilmiyorum gpu kaynaklı kapanmalar genelde amd de oluyor selametle kalın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.