Bilgisayar Programcılığı İle İlgili

webcam

Yeni üye
20 Ağu 2017
49
0
TÜRKİYE
Herkese merhaba. Aklıma takılan bir kaç soru var . İnternette biraz araştırdım fakat net bir sonuca ulaşamadım aranızda bu bölümü okuyan arkadaşlar varsa yardımcı olurlar diye düşündüm.Türkiye de bilgisayar programcılığı bölümlerinde öğretilen programlama dilleri nelerdir? Ve bu bölüm mezunları iş olanakları nedir fikirlerinizi bekliyorum....

webcam

Yeni üye
20 Ağu 2017
49
0
TÜRKİYE
Tabikide değer, gelecekte çok yararına olacaktır.

Şimdi benim durumum farklı bende isterim bi yazılım mühendisliği fakat şartlar uygun değil. Mesleki açık öğretim bilişim bölmü bitecek bu sene fakat 7 yıllık bi ortak ders eksiğim var kazanma şansım yok kadar az. Bu bölüm den mezun olup kendimi geliştirip developer olarak çalışma şansım var mıdır? Yoksa herşey diploma mı ?

Dil öğrenmek için okul okuman gerekmiyor internette bir sürü kaynak mevcut

Evet ama bir yerde de Eğitim şart kardeşim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

AytugEren1

Yeni üye
30 Eki 2015
34
0
Eskişehir
Ben Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezunun sevgili dostum. Not ortalamam gayet iyiydi mezun olurken güzel bir yerde stajımı yaptım. İş tecrübem 2 yıl kadar vardı. Mezun olduktan sonra çalışmak istediğimde bir çok insan diplomanda 2 yıllık yazdığı için yüzüme dahi bakmadı ve şu anda Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümüne başladım. Sana tavsiyem 2 yıllık bir bölüm okuyorsan 4 yıllığa mutlaka tamamla yoksa Türkiye'de çok zorlanırsın. Bunun farkına zaten sende okurken varacaksın.

webcam

Yeni üye
20 Ağu 2017
49
0
TÜRKİYE
Ben Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezunun sevgili dostum. Not ortalamam gayet iyiydi mezun olurken güzel bir yerde stajımı yaptım. İş tecrübem 2 yıl kadar vardı. Mezun olduktan sonra çalışmak istediğimde bir çok insan diplomanda 2 yıllık yazdığı için yüzüme dahi bakmadı ve şu anda Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümüne başladım. Sana tavsiyem 2 yıllık bir bölüm okuyorsan 4 yıllığa mutlaka tamamla yoksa Türkiye'de çok zorlanırsın. Bunun farkına zaten sende okurken varacaksın.
işte sorun bu ülkede beceriye değil diplomaya bakmaları peki 4 yıllık uzatmak için de şansın az sonuçta kontenjan düşük. Şans gibi birşey ozaman

AytugEren1

Yeni üye
30 Eki 2015
34
0
Eskişehir
işte sorun bu ülkede beceriye değil diplomaya bakmaları peki 4 yıllık uzatmak için de şansın az sonuçta kontenjan düşük. Şans gibi birşey ozaman
Dostum ben dgs ye hiç çalışmadım 249 puan civarı yaptım 3.20 diploma ortalamam olduğundan dolayı 60 puan geldi ön lisans başarı puanı o benim hayatımı kurtardı. Eğer özel üniversitede okuma engelin yoksa maddiyattan dgs de girersin. Çünkü bir çok insan açığa yazılıyor.

webcam

Yeni üye
20 Ağu 2017
49
0
TÜRKİYE
Dostum ben dgs ye hiç çalışmadım 249 puan civarı yaptım 3.20 diploma ortalamam olduğundan dolayı 60 puan geldi ön lisans başarı puanı o benim hayatımı kurtardı. Eğer özel üniversitede okuma engelin yoksa maddiyattan dgs de girersin. Çünkü bir çok insan açığa yazılıyor.

Ozaman ortalamayı yüksek tutup özel üniversiteye geçeceğiz . Fiyatlar ortalama ne civarda peki?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.