Donanım Bilgisayar sıcaklığı 100 derece ne yapabilirim?

PeaCkopAt

Üye
11 Ağu 2011
121
0
Arkadaşlar merhaba hayırlı ramazanlar
Bilgisayarımda en düşük oyunlarda dahil kasma yaşıyorum
marka model :toshiba l50 c145
işlemcim :Intel(R) Core(TM) i7-5500U CPU @ 2.40GHz x 4 ‎(2.40Ghz)‎
ram :8
ekran kartı :NVIDIA GeForce 930M ‎(PS3.0/VS3.0)‎
driverlerim güncel temizlik macun yeni yapıldı.Yardımlarınızı bekliyorum

aTrOW2

O0vKJz

https://hizliresim.com/aTrOW2
https://hizliresim.com/KSpcMF

Son düzenleme:

PeaCkopAt

Üye
11 Ağu 2011
121
0
hocam fan temizliği yeni yapıldı.soğutucuda kullanıyorum.pes 2013 Oyun emulatorunde işlemci kısmında kötü gösteriyor nedeni ne olabilir?
işlemci kaynaklı bir problem olabilir mi ?

Son düzenleme:

murovip

Yeni üye
6 May 2020
39
0
Baku
1) msconfig üzerinden açılışta başlayan gereksiz uyğulamaları etkisizleştirip bilgisayarı yeniden başlatın.
2) Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin.
3) Bilgisayarınız yeteri kadar güçlü deyilse oyunlarda görüntu kalitesini düşürmeyi deneyin.
4) Dizüstü (laptop) bilgisayar ise altına hava akımı olsun diye birşeyler koyun.
5) %temp% klasörünü temizleyin.

Umarım işinize yarar.

Son düzenleme:

Eronmay

Moderasyon Ekibi Direktörü
18 Tem 2016
4,295
1
1,072
Türkiye Cumhuriyeti
Merhaba, görev yöneticisinden çalışan uygulamalara göz at, ardından eğer bütcen varsa ek soğutucu al. Haricinde laptop'un içerisindeki fanı kontrol et, malum bozulmuş veya bozulmaya yakın az çalışmakta olabilir.

The Coηq

Uzman üye
30 Tem 2019
1,791
45
Merhabalar ;

Arkada çalışan gereksiz uygulamaları devre dışı bırakın.Bilgisayarınızı Tarayın ve gereksiz yer kaplayan şeyleri silin.Bilgisayarınızın sınırlarını zorlayacak uygulamaları kaldırın.

İyi Forumlar.

'Leroy

Kıdemli Üye
30 Tem 2016
2,610
6
Rivia
Gereksiz uygulamaları tespit edip kapatın devre dışı bırakın ve bilgisayar temizliği de çok önemli. Onun haricinde soğutucu dengelemesine dikkat edelim :)

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
3
323
Merhabalar
PC'nizi temizleyin: Kasanız ne kadar modern olursa olsun, toz hava delikleri ve fanların üzerinde birikecektir.
Fan hızını artırın: Varsayılan fan hızı, PC'nizi soğutmaya yetmiyor olabilir. SpeedFan gibi programlar, fan hızlarını değiştirmenize izin veriyor.
Ayrıca soğutucu kullanmanızda iyi olacaktır.

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Dedikleri gibi bilgisayarı yoran uygulamalara bak.
Windows 10 ise evet arkada çalışan gereksiz programlar çok.
Temizlik yapmışsın acaba temizlik yaptığında yanlış bişi yapmışmısın işlemciye.
İşlemciye bi bak derim.

JowarNey

Uzman üye
1 Nis 2013
1,117
10
Her masada Var
Arkadaşlar merhaba hayırlı ramazanlar
Bilgisayarımda en düşük oyunlarda dahil kasma yaşıyorum
marka model :toshiba l50 c145
işlemcim :Intel(R) Core(TM) i7-5500U CPU @ 2.40GHz x 4 ‎(2.40Ghz)‎
ram :8
ekran kartı :NVIDIA GeForce 930M ‎(PS3.0/VS3.0)‎
driverlerim güncel temizlik macun yeni yapıldı.Yardımlarınızı bekliyorum

aTrOW2

O0vKJz

https://hizliresim.com/aTrOW2
https://hizliresim.com/KSpcMF

Güç şeçeneklerin den dengeli yapınız ve ek şeçenek olarak da soğutma ilkesinden edilgrn etkin bakınız bunu videolatı netten mevcut bakınız derim

aigooo123

Katılımcı Üye
1 Ara 2011
536
0
Benimde toshiba laptopum var. Isınma sorunun bir süre sonra çıktığını gözledim bende. Önerebileceğim en etkili yöntemlerden biri laptop soğutucu almak. Onun haricinde günümüzde sürekli güncellemeler alan popüler oyunlarda malesef ısınmakta. Ben bunu düşük donanım olarak algılıyorum. Ve sanırım laptop olduğu için yapılabilecek pek fazla birşey olmuyor. İstediğin kadar yazılımsal ve donanımsal temizlik yap. Bir süre sonra tekrardan ısınmaya başlayacak. 6 senedir toshiba kullanıyorum. Laptop şuanda bile hala gta 5 i düşük ayarlarda 30-50 fps arası değerlerde oynamama izin veriyor. Ama tabikide alev atıyor. Sana tavsiyem yakmadan yeni bir kasa topla.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.