Bilgisayar Sıkıntıları

D14BLO

Yeni üye
24 Mar 2018
35
0
25
Lyon
Selamın aleyküm arkadaşlar size bikaç sorum olacaktı bir iki saat önce bilgisayarımda ilk defa oluşan bir olay oldu ve buna anlam veremedim ve acaba başka bişeymi yatıyo bunun altında diye araştırıp durdum ama herangibir şey bulamadım bu yüzden sizin deneyimlerinize...
THT ailesine danışayim dedim.

Yeni bir bilgisayar aldım (Monster abra a5 v13.4) ve freedos olarak geldiği için win10 kurdum fakat kurulumdan itibaren bikaç şeyin eksik olduğunu fark ettim mesela parlaklığı değiştiremiyordum ve uyku düğmesi yoktu. Ne araştırsam bir çözüm bulamadım ve gereken bütün programları kurduğum için geri formatlamayada üşendim. Dolayısıyla bilgisayarı bu şekilde kabullendim(yaklaşık 1 ay önce). bikaç saat önce ufak bir SQL saldırısı yaparken birden ekran gitti geldi ve karşıma daha önce rastlamadığım intelin Grafik ayarları geldi ve parlaklığı düştü. Masaüstünde sağ tik yaptığımda Nvidia ayarlarına birde intel ayarları eklendi, uyku modu geldi ve dolayısıyla parlaklık ayarlarıda. Konuyu çok uzattım sorularım şunlar.

Şu an için hangi ekran kartını kullanıyorum (Nvidia'nın simgesinin yanında ünlem) bunu nasıl yönetebilirim ?

Durduk yere windows'un bu özellikleri nasıl geldi ?

Bunun için endişelenmelimiyim (WinDefender bir Backdoor tespit etmişti ve bunu silmemden 10 dakkika sonra gerçekleşti).

Herhangibir yalnış bişey sorduysam konuyu yanlış yere açtıysam veya cansıkıcı sorular sorduysam affedin. sorularıma cevap arıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

LockerLochart

Katılımcı Üye
1 Ocak 2016
864
0
Konya
Combofix Windows 10'da çalışmıyor maalesef ama buna çok güzel bir alternatif Hitman Pro var.
Hitman Pro indirin Mail hesabınız ile kaydolun ücretsiz kullanmak için ve taratın daha sonra ek olarak malware bytes ile tarama yapabilirsiniz.

Bu arada aygıt yöneticisinden İntel ve Nvidia'nın driverlarını kontrol edin mümkünse kaldırıp son sürümleri kurun.

Windows ile alakalı bir sorun da olabilir özellikle Windows'un açıkları için Windows'un güncellemelerini yapın.

Başlat menüsünde shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlatın ve Windows' u onarın.

F3NR1R

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
611
0
Bir sorun yok Windows 10 arkaplanda sürücü güncellemelerini ve eksik sürücüleri yüklüyor bu sebeple de eksik bir şey varsa yüklenmiş ve uyku modu, ekran parlaklığı vs. gelmiş.

Shorpm

Uzman üye
11 Ara 2015
1,176
8
Underground
Kurulumu doğru yapmış olduğuna emin misin? Kurulumda sıkıntı olmasa bile manuel (elle) bazı gerekli driverli indirmen gerekiyor onların eksikliğinden olabilir. Veya Driver Booster kullanabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.