Bilgisayar Toplama Önerisi

nefestoo

Uzman üye
18 Ocak 2010
1,044
0
Microsoft
Merhaba Arkadaşlar Benim Kasa Artık İhtiyaçlarımı Karşılamıyor. Ve Sadece Kasa Toplamaya Karar Verdim Ancak Önerilerinize Çok İhtiyacım Olcak. Maliyeti Ucuz Sağlam Bir Kasa Toplamak İstiyorum. Önerebileceğiniz Modeller Nelerdir ?

Mid-Tower Kasa
Kasaya Uygun Anakart Modeli
İNTEL İ3 İŞLEMCİ
4 GB DDR3 RAM
NVDİA Ekran Kart
60-120 GB SSD
Optik Sürücüye Gerek Duymuyorum.
Formatı USB'den Atmak Daha Basit Oluyor

noppo123

Katılımcı Üye
14 Eki 2012
434
0
Ankara
thermaltake blackstorm kasa
Msi 3.0 Destekli 4 sata signalli h81m-p32 anakart tavsiye ederim ama ram slotlari 2 o yüzden degistirebilirsin.
intel i5 310 ghz islemci
4gb ddr 3 ram hyperix sogutuculu
ati readon hd 7850 ekran kartı {Oyun tarzı bi makina icinse 10 numara ekran kartı]
120 gb ssdi alabilirsin ekstrada harcii hardisk takabilirsin.

bu tarzda sadece ssdisiz 15 makina geldi internet cafeden :D adamlar manyakmıdır nedir bu özellikteki pcyi cafeye koycaklar :D 15 tane felan almıslar :D ama makinalar canavar ondan tavsiye ettim :D Banamısın Demio Makina ne kurduysam :D ne kadar toplamıstır derseniz
tabi bu ekran kartı icinde en az 550 power lazım tahminim 1.5 2 milyari buluyordur.

Heleki bide ssd olursa senin pcde :D oyle bi makinada ateşle uç :D

Son düzenleme:

nefestoo

Uzman üye
18 Ocak 2010
1,044
0
Microsoft
Önerileriniz için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Bütcem Maximum 700 Lira İnternet Kullanımına Yönelik. Arasıra İse Standart Aşırı Grafiği Olmayan Oyunları Oynamak İçin. Bilgisayarda istediğim açlış kapanış hızı ve tek tıklamada saniyelik açılış istiyorum =) bu yüzden ssd istiyorum ancak diğer donanımlarında bu hızı arttırmasını için orta seviyde olması gerek bu orta seviye donanımlardan önerebileceğiniz hangi modeller vardır ?

VFoRBMW

Uzman üye
25 Eyl 2012
1,617
0
LOST
Önerileriniz için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Bütcem Maximum 700 Lira İnternet Kullanımına Yönelik. Arasıra İse Standart Aşırı Grafiği Olmayan Oyunları Oynamak İçin. Bilgisayarda istediğim açlış kapanış hızı ve tek tıklamada saniyelik açılış istiyorum =) bu yüzden ssd istiyorum ancak diğer donanımlarında bu hızı arttırmasını için orta seviyde olması gerek bu orta seviye donanımlardan önerebileceğiniz hangi modeller vardır ?

Bir ssd zaten 200 lira 500 liraya diğer parçaları toplayamazsın :)

Önerim amd üzerinden gitmen. Şu sistemi kombine ettim senin için 1000 TL gibi bir fiyatı var.

VATAN COMPUTER - EVEREST - EAGLE EC337 400W MidT ATX SİYAH KASA - Bilgisayar Kasası

VATAN COMPUTER - MSI - 760GM-P23 (FX) AM3+ AMD 760G+SB710 DDR3 1333MHz DVI&VGA Anakart - Anakart

VATAN COMPUTER - AMD - FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm İşlemci - CPU - İşlemci

VATAN COMPUTER - SAPPHIRE - HD7770 Edition GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı - Ekran Kartı

VATAN COMPUTER - WD - 2.5" 500GB Scorpio® Blue

VATAN COMPUTER - GSKILL - 4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Modül Ram - Ram

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.