Bilgisayar toplarken yapılan önemli hatalar/penka

penka

Katılımcı Üye
23 Eyl 2016
523
0
Size kendi bilgim dahilinde bilgisayar toplarken insanların en çok yaptığı yanlışları söylemeye çalışacağım.Söylediklerimde hata olursa uyarabilirsiniz.Burada kasıt uzmanlar değildir, uzmanları dinlemeyip kendi kafasından bilgisayar toplayan insanlara yönelik bilgilendirmedir.Yapılan hatalar ciddi maliyet kayıplarına sebebiyet verebilir. Başlıyoruz;

-Aldığınız parçalara çıplak el ile dokunmayın: Bunu bir çok donanım alanında uzmanlar söylüyor.Bunun sebebi özellikle belleklerde bulunan iletken kısımlara el ile dokunulduğunda arızaya sebebiyet verebilmesidir.

-Bilgisayarı toplarken plastik tornavida kullanmaya özen gösterin: Yine uzmanlar tarafından benimsenen fikre göre bilgisayar plastik tornavida ile işleme alınmalı.

-Yeni ve ucuz olan eski ve pahalı olandan daha avantajlıdır: Yani şuan biz 2019'dayız. Kalkıp 2016 çıkışlı ya da 2017 çıkışlı pahalı ürün almak yerine 2018 ya da 2019 çıkışlı parçalar tercih etmeliyiz.Yeni her zaman daha iyidir.Alacağımız parçaların çıkış tarihlerine özen gösterilmeli.En güncel ürünler kullanılmalı.

-Kişisel ihtiyacımızı belirlemeliyiz: Yani amacınız oyun ise oyuna göre ekipman farklıdır.İş ise farklıdır.Ya da çok basit aktiviteler ise daha da farklıdır.Yani bir film izleme için ekran kartına binlerce lira vermek saçma.

Şuanlık demek istediklerim bunlar.Sizin de bildiğiniz şeyler varsa paylaşabilirsiniz.İyi günler..
 
Son düzenleme:

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.