Bilgisayar Topluyorum Yardım Eder misiniz ?

Woddx

Yeni üye
20 Ağu 2016
50
0
Not : Bu konuda parçaların linklerini verdim yasaksa yetkili arkadaşlardan özür dilerim. Birde ilk kez topluyorum uyumsuzluk vs. falan varsa belirtin lütfen.

Arkadaşlar şuan kullandığım PC'nin ekran kartı giriş seviyesi olduğu için yeni bir PC toplayacağım. Şuan kullandığım PC'nin özellikleri :

İşlemci : i5-5200u 2.20 GHZ

RAM : 8 GB RAM

Ekran Kartı : AMD Radeon r5 m330 2 GB 64 Bit (64 Bit olarak biliyorum ekran kartını)

İşletim Sistemi : Windows 8.1 Pro 64 Bit

Bu laptopu kazık yiyerek aldım diye düşünüyorum :D 1900 TL vermiştim. Fazla vermişim bence. O zamanlar pek bilgim olmadığından i5 işlemciye kandım ve bilgisayarı aldım.

Şimdi gelelim almak istediğim PC'ye. Canavar bir PC olacak. 3000 TL civarı zaten özellikleri yazınca anlayacaksınız :) Şimdi benim almak istediğim PC'nin özelliklerini yazayım :

İşlemci : Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci : Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

Ram : Kingston 16GB (2x8GB) HyperX FURY Black Series DDR4 2133MHz CL14 1.2V XMP Ram : Kingston 16GB (2x8GB) HyperX FURY Black Series DDR4 2133MHz CL14 1.2V XMP Ram - Vatan Bilgisayar

Ekran Kartı : ASUS RX480 8GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı : ASUS RX 480 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar (Aslında GTX 970 alacaktım ancak araştırma yaptıktan sonra bu ekran kartını almaya karar verdim.)

Anakart : MSI B150M BAZOOKA Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 Anakart : MSI B150M BAZOOKA Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 Anakart - Vatan Bilgisayar

Harddisk : Önerilerinizi bekliyorum. Yine de kendim düşündüğüm bir harddisk var : WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk : WD Caviar Blue 1 TB 3,5" SATA 3 64MB 7200 rpm Harddisk Fiyatları - Vatan Bilgisayar

Kasa : Herhangi bir fikrim yok yine önerilerinizi bekliyorum. Birde kasanın içinde güç kaynağı olursa sevinirim.

Fan : Gerek var mı bir fikrim yok. Gerek var ise yardımınızı bekliyorum.

SSD : Kingston 120GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB) : Kingston HyperX Fury 120GB SATA 3 SSD - Vatan Bilgisayar

Güç Kaynağı : Kasa ile beraber olsun lütfen. Olamaz ise önerilerinizi alabilirim :D

Bu verdiklerimin hepsi birlikte şu fiyata denk geldi : 3150 TL

Unuttuğum bir şey var ise lütfen ekleyin arkadaşlar. Yardımınızı bekliyorum. İyi günler.

Monitör : Bu parçayada bazı parçalar gibi karar veremedim :) Önerilerinizi almak isterim.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.