Bilgisayar USB datalarını nasıl, hangi sürücü ile okuyor?

Xsono

Yeni üye
3 Şub 2023
11
7
16
Merhabalar, bir projem var veri aktarımı ile alakalı, birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.
1-) USB'lerde veri binary olarak mı yoksa başka şekillerde mi depolanıyor?

2-) USB datalarını okuyan sürücü nedir, böyle bir data okuyucu sürücüsünü kendim yazmak istesem hangi dillerle yazabilirim, bunu yapabilmek için bilmem gereken şeyler varsa nelerdir?

3-) USB data aktarım protokolleri nelerdir, usb belleğe bilgisayardan dosya atmak için gerekli bir yazılımı hangi dille yazabilirim?

NOT: Bildiğiniz, bana yardımcı olabilecek youtube videoları yada yazılı kaynaklar vs. Varsa atarsanız memnun olurum, şimdiden yardımcı olmak isteyen herkese teşekkürler 🌟

Merhabalar, bir projem var veri aktarımı ile alakalı, birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.

2-) USB datalarını okuyan sürücü nedir, böyle bir data okuyucu sürücüsünü kendim yazmak istesem hangi dillerle yazabilirim, bunu yapabilmek için bilmem gereken şeyler varsa nelerdir?

3-) USB data aktarım protokolleri nelerdir, usb belleğe bilgisayardan dosya atmak için gerekli bir yazılımı hangi dille yazabilirim?

NOT: Bildiğiniz, bana yardımcı olabilecek youtube videoları yada yazılı kaynaklar vs. Varsa atarsanız memnun olurum, şimdiden yardımcı olmak isteyen herkese teşekkürler 🌟
Gayet yararlı ve açıklayıcı teşekkürler.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876

c/c++ ile yapabilirsin.

çok eskiden şöyle bir site vardı belki işine yarar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.