Bilgisayar Ve Yazılım Mühendisliği

I am nobody

Uzman üye
10 Haz 2016
1,072
0
Arkadaşlar internette birçok arama yaptım fakat birde burdan duymak istedim.Ben Bilgisayar ve Yazılım mühendisliğini araştırdım fakat hangisi olacağımı karar vermedim.Bunun hakkında yardımcı olurmusunuz.

2) Ve ailemin maddi durumu pek iyi deil yani bana hemen oku meslek sahibi ol diyorlar.Fakat bende sevmediğim mesleği yapmak yerine sevdiğim mesleği yaparım diyorum.Okumak için neler gerekli yani maddi durum vs. vs. yurt veya kira parası. Vakıf yardımları, özel yardımlar. Acaba yardım edermisiniz gerçekten çok önemli

Dokun

Uzman üye
23 Eki 2015
1,150
0
Pikaçu city
Aynı durumbendede var ben yazılım istiyorum
Aralarındaki fark:
Yazılım daha çok programlarla içli dışlı
Bilgisayar donanım pc ke alakalı şeyler ama onlarda biraz olsada(ne kadar gorduklerini kesin olarak bilmiyoru) yazılım goruyolar

Yazılım derim
Yaş kaç ?

I am nobody

Uzman üye
10 Haz 2016
1,072
0
Aynı durumbendede var ben yazılım istiyorum
Aralarındaki fark:
Yazılım daha çok programlarla içli dışlı
Bilgisayar donanım pc ke alakalı şeyler ama onlarda biraz olsada(ne kadar gorduklerini kesin olarak bilmiyoru) yazılım goruyolar

Yazılım derim
Yaş kaç ?

Doğruyu söylemek gerekirse yaşımı bende bilmiyorum :) ama lise2

metinin

Yeni üye
21 May 2016
1
0
kardesım aylık tum gıderlerın 500 ıle 700 arası degısır erkek evladı ısen apartevler var mesela 2 kısıkl oda 350 400 tl yemk harıc aparta gore degısır yurt tavsıye etmem arkadasarla eve cıkarsan basta fazla paragıdıyor ama sonra ksısbası gene uygun oluyo 4 5 kısı olır 3+1 apart da pıng olabılır lol felan sıkıntı haberın ola ev tuttacaksan esyalı tut dogalgazsu ustune lama alırken 400 500 tl para acdırmakıvcın alıyorlar herbırı ıcın

byOnur13

Uzman üye
25 Şub 2014
1,440
12
QATAR
kardeşim derslerine ihmal etme lise 4 olunca üniversite sınavlarına girdikden sonra iyi puan yapmaya çalış yazılım müh. puanları biraz yüksek olduğu için dersleri ihmal etme ama inş üniversite sınavlarına iyi puan alıp yazılım müj. secebilirsin .

Darmadumann

Katılımcı Üye
11 Ara 2015
528
0
Bu biraz senin ne istediginle alakali bilgisayarda tum herseyi gosterirler donanim yazilim vb. Yazilimda sadece yazilima odaklanirsin yani yazilim muh. Bilgisayar muh. Bir alt dali diyebiliriz bilgisayar daha kapsamli anliycagin ben lisede web programciligi okudum simdi unide 2 yillik bilgisayar prog. Okuyorum dikey gecis ile yazilim dusunuyorum . Sana kalmis yani

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Ülkemin Eğitim Sistemine Gıcık Oluyorum. Bu Sene de Dahil Bundan Sonra 2 Senelik Geçiş Hakkını Kaldırmışlar. Okumamamız İçin Ellerinden Geleni Ardlarına Koymuyorlar.

S4R3N

Uzman üye
6 Haz 2016
1,038
1
Dostum Eğer Yazılım Mühendisliği Öğrenmek İstiyorsan Kesinlikle Programla Temelleri Dersin 100 olmalı yani çok iyi bilmen şart ondan sonra c sharpı çok iyi bilcen (if,switch-case,for,while,do-while,foreach,diziler,else if,random) ben randomu okulda değil kendim araştırarak öğrendim sonra yazılım mühendisliği istiyorsan .NET Dilleri öğrenmen lazım bu sana kalmış bişi sonra sql sorgulama dilini bilmen lazım ben şuan sql bilmiyorum ama sonra öğrencem bende yazılım mühendisliği istiyorum he kardeş matematik ile alakalı bişi dicem matematik sadece işte programa koyulan nesnelerin koordinatları (WPF Application) o kadar siz bu sene sonu büyük ihtimalle tercih yapacaksın eğer anadolu meslek ise kesinlikle veri tabanı programcılığı bölümünü seç hadi şimdiden kolay gelsin kardeşim

Me Gusta

Katılımcı Üye
25 Haz 2012
705
0
.
Bilgisayar mühendisliği okumalısın bana göre. Ben şu an bilgisayar mühendisi öğrencisiyim ve ana konu olarak yazılım öğretiliyor. Daha ilk seneden C dili ile giriş yapılıyor yazılıma. Bilgisayar mühendisine herkes donanım demiş ama ya donanımı seçmeli ders olarak alıyorsunuz ya da donanım bilgisayar mühendislerini ilgilendirecek kadar gösteriliyor. Yazılım mühendisi kadar bilgisayar mühendisi de yazılımla içli dışlı. Ayrıca bilgisayar mühendisi olursan, yönlenmek isteyeceğin alan kısıtlı değil yazılım gibi. Yazılım zaten bilgisayardan ayrılma bir alt dal. Yazılım okursan eğer, kendini bilgisayarcı kadar geliştiremezsin. Bilgisayar okursan, yazılımcının yazdığı kodu yazabilirsin. Sonuçta sen de bir yazılımcı olacaksın. Belki daha az kapsamlıdır kod bilgisayarda. Yazılımın derslerini tam olarak bilemem. Ama şu var ki bir kodu öğrenirsen iyice, diğer bir koda geçiş yapman çok da zor olmuyor.

Teknopat55

Üye
24 Eyl 2016
159
0
kardesım hevesını kırmak ıstemem ama benım lıse bıttı bılgısayar muhendısı fln kpssden pek atanamıyolar ozel sektorde calısman gerek bu da cok zor ıs kpssden 90 alıp devlet sektorunde atanamayanlar var bı bak derım ıyıce arastır oyle tercıh yap

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.