Bilgisayar Virüslerinden Korunma Yolları

crack

Katılımcı Üye
28 May 2007
498
4
Elinizdeki anti-virüs programlarına sonuna dek güvenmeyin. Bugün 23, 000'ün üzerinde virüs var. Sadece 4000 civarında Macro ve Trojan virüsü söz konusu. Anti-virüs üreticilerinin sitelerini gezerek yeni virüsler hakkında bilgi edinin.
Sisteminizi boot ederken disket sürücüsünde disket olmamasına dikkat edin. Böylelikle çoğunlukla boot virüslerinin önüne geçersiniz. Eğer boot virüsü olan bir disket varken boot ederseniz, virüs aktif hale gelir ve RAM'de saklanır. Genellikle hafızanın üst kısımlarında saklandıkları için DOS'un gördüğü hafıza miktarı düşecektir (Mesela 640K yerine 639K görürsünüz). Bu şekilde boot virüslerinden haberdar olabilirsiniz. Ancak "stealth" virüsleri de hesaba katmak lazım. . .
Eğer tüm çabalarınıza rağmen sisteminize bir virüs bulaşmışsa, yapacağınız ilk şey soğukkanlı olmak! Eğer paniklerseniz muhtemelen virüsten kurtulmak için format atmak gibi gereksiz arayışlara yönelebilirsiniz. Öncelikle virüsün ne tür bir virüs olduğunu, özelliklerinin ne olduğunu bulmaya çalışın. Piyasadaki her virüs zarar verir diye bir kural yok. Belki de tamamen zararsız ya da kolayca temizlenebilecek bir virüs için kıymetli verilerinizi kaybedebilirisiniz!
Sizin için önemli olan tüm programların ve herşeyden önemlisi verilerin yedeğini MUHAKKAK alın. Haydi programlar neyse; ama kişisel verilerinizi tekrar bulma şansınız yoktur!
Mutlaka write-protect'i açık olan "temiz" bir sistem disketi bulundurun. Mümkünse virüs taraması yapmadan önce sistemi böyle bir disketle açın. Kimden geldiğini bilmediğiniz mailleri açmayınız, güvenliği hakkında hiçbir fikre sahip olmadığınız sitelerden dosya dowland etmeyiniz.

puma_06

Yeni üye
11 Tem 2007
1
0
elıne saglık gardas sagol
+ rep verırdım ama nasıl verıldıgını bılmıyorum genede cok sagol

crack

Katılımcı Üye
28 May 2007
498
4
paylaşımını sevdim bende rep verirdim ama bilmiyorum siz şu rep işi için bi konu açında herkez öğrensin
Arkadaş lar bu konu hakkında çok bahsedildi ve uygun bir şekilde anlatıldı.
Neyse ++rep falan istemiyorum kim olursaolsun konuyu açan kişinin emeğine saygı duyun kalb kırmayacak şekilde yorumlarda bulunun bence repten büyük birşey.Ben söyliyeyim nasıl verceğinizi :
aynen şu şekilde simge var ona tıklayacaksınız yorum yapıp gönderceksiniz o kadar .Selametle kalın..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.