Donanım Bilgisayar Yüksek Fps İçin Ne Almalıyım ??

ardabeyy10

Yeni üye
8 Ara 2018
27
0
Ankara
Bilgisayarımda Genellikle Zula Oynuyorum Ama Fps 40 ı Geçmiyor

İşlemci : Intel(R) Core(TM)2 CPU 4300 1.80GHz 1.80 GHz

Ram : 4 GB Kullanabilir Miktar : 3.37

4p4gdG.png

Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 210

GZVYqZ.png

Bilgisayarım Böyle Fps Mi Yükseltmek İstiyorum Ekran Kartı Mı Almalıyım Yoksa İşlemci Mi?l

Ekran Kartı Ve İşlemci Tavsiyesi Verirseniz Sevinirim :)

Max Bütçe 600TL

Son düzenleme:

kaann7

Üye
26 Tem 2019
133
0
Dostum yeni bir işlemci veya ekran kartı alıp paranı boşa harcamana gerek yok. Nvidia gelişmiş ayarlarından FPS’ini yükseltmek istediğin oyuna gelişmiş Nvidia kartını verebilirsin. İkinci yol olarakta Overclock yapabilirsin. Overclock bilgisayarının FPS’ini en az 10 artırır. Overclock ayarlarını düzgün yaparsan 30 hatta 40 FPS fazla alabilirsin. Yani 30-40 FPS alırken Overclock’tan sonra 70-80 FPS alabilirsin. YouTube’ta overclock ile ilgili fazlasıyla video var. Yeni bir ekran kartı veya işlemci alıp para harcamana gerek yok. İyi günler ! Biraz daha ayrıntılı anlatmamı isterseniz bana ÖM (Özel Mesaj) atabilirsiniz.

Son düzenleme:

GroMsx125

Kıdemli Üye
5 Haz 2016
3,018
5
23
J A P O N Y A
Grafikleri düşürmeyi deneyebilirsin.
Nvidia denetim masasından "benim tercihlerimi kullan" diyerek "performans" ayarı yapabilirsin.
"3d ayarların yönetilmesi" sekmesinden zula'yı seçip doku kalite - süzme gibi ayarları "yüksek performans'a" getirebilirsin.
+ Olarak bende de GT820M var ama 40fps alsam dert etmezdim herhalde, 30 fps'den aşağı fps değeri almadığın sürece ayara falan gerek yok bence :)

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
para harcama eski kasa, ddr5 ramlı masaüstü yada leptopların çıkmasını bekle 2021 sonlarına doğru çıkacak bildiğim kadarıyla, şuan en son ddr4 ramli bilgisayarlar var, yada ddr4 kasa toplayabilirsin sıfır kendine toplayamassan yardımcı olurum toplaman için , tabi 600 tl ye kasa toplanmaz boş kasa sadece 600 tl :D benim tavsiyem para harcama öyle kullan 1 2 yıl daha ddr5 i bekliyorum bende

FeKeLe

Katılımcı Üye
20 Tem 2014
925
1
Adana
OC ile 40 FPS arttırabilirsin diyen arkadaşın gazına gelme başta bunu söyleyeyim işlemciyi ekran kartını yüksek voltaj dan yakabilirsin eğer ki FPS istiyorsan ve parça değiştirme gereksinimi duyuyorsan sahibinden üzerinden uygun fiyata 2. El Xenon bir işlemci ve ekran kartı alabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.