//Bilgisayar\\

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maskot12

Üye
27 Ağu 2011
62
0
Herkeze günaydın ilk önce. Benim leptopumun ekranı cızırtılı geliyor.
-Leptopumu biraz oynatıyorum tam açıyı buldumda cızırtı kesiliyor.
ACABA:Bilgisayarın ekran kartı yanmış olabilir mi ? veya bir temeasızlık mı var?
Yardım edenlere şimdiden teşekkürler...

CxSSCx

Katılımcı Üye
6 Ocak 2012
735
0
doğru açıda öyle olduğuna göre elektrik sistemlerinde kopukluk vardır. daha genel konuşursak ekran ile pc arasındaki kablolar erimiş ya da kopukluk vardır. bence servise git bir şey olmadan pcye

ssaass

Üye
19 Ocak 2012
231
0
31
izmir
MASAÜSTÜ SİMGELERİ SÜREKLİ TİTRERSE
Masaüstündeki veya Denetim Masası'ndaki simgeler sürekli ******* ediyorsa (yenileniyorsa), simgelerinizin önbellek (cache) boyutunu artırmanız gerekir:
1. Başlat*Çalıştır (Start*Run) satırına REGEDIT yazıp Enter tuşuna basarak kayıt Düzenleyici'yi (Registry Editor) çalıştırın.
2. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\
Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer bölmesine gidin.
3. Sağ bölmede boş bir yere sağ tıklayıp Yeni*Dizi Değeri (New*String Value) komutunu çalıştırın.
4. Oluşan yeni diziye Max Cached Icons ismini verin.
5. Bu dizinin (satırın) üzerine çift tıklayıp, 2048 değerini girin (gerekiyorsa daha yüksek de tutulabilir)
6. Registry Editor'ü kapatıp Windows'u baştan başlatın.
Not: Bu püf noktasının işe yaraması için Windows'u 3 kereye kadar baştan başlatmak gerekebilir.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.