Bilgisayara sızarak bütün şifreleri nasıl öğrenebilirim?

dwoz_1298

Yeni üye
23 May 2023
1
0
knk dedikleri gibi keylogger ile erişim saglarsın ancak bu yol yanlızca cihaza gelen bildirimleri görme whatsapp açık ise onu falan görebilirsin yani şifrelere erişmek istiyorsan öncelikle şifresini bulmak veya erişim sağlamak istediğin uygulama veyahut bir program üzerinden sahte bir mail göndermen gerek; yani şöyle anlatayım
mesela instagram kendine instagramın bir demosunu oluşturup o demoya girmesi için sanki instagramdan gelmiş gibi sahte bir mail hazırlaman gerekir kişi şifre yenilemek amaçlı maile tıkladığında eski şifre ve yeni şifre kısmını doldurur ve bu bilgiler senin cihazına düşer sende o bilgiler sayesinde şifreye erişim sağlarsın

iyi forumlar...

9 Haz 2023
51
4
ahmetkaya
Moderatör tarafında düzenlendi:

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,577
14
767
google Şifre Yöneticisi arat googlda tarayıcıda kayıtlı olan bütün şifrelerin orda

1zkxrlh.jpg

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,763
20
508
24
Praise The Fool
hayır kk başka mesela arkın pcsi elime geçerse öyle yaparım istergam hesapına girerim şaka amaçlı
Şaka amaçlı insanların gizlilik haklarını ihlal etmek de iyiymiş, ne kadar komik. Hatta duş alırken görüntülerini falan alıp şaka amaçlı internette paylaşırsın falan. Düşünsene bir illegal bir silah forumunda biri konu açıp yardım istiyor; "Arkadaşlar bana kaçak silah lazım, merak etmeyin şaka amaçlı bir arkadaşı vurcam öyle çok şey değil" diyor. Çok bir farkı yok bu dediğinle.
Evirip çevirmeye gerek yok ya lütfen şu yaptığınız şeylerin etik olmadığını, suç olduğunu bilin valla gam yemiycem, hani umrumda değil bunu kabul edip ne yapıyorsanız yapın ama bari kendinizi aklamaya çalışmayın. Neyse...

Attığın videoda cihazlar aynı ağda. Yani iki bilgisayarda AYNI modeme bağlı. Hacklenen bilgisayarda arkasında açıklı bir yazılım barındıran bir port açık böylece erişip cookie bilgilerini çekiyor. Bunu uzak bir bilgisayarda yapabilmen için aynı şartları sağlaman lazım. Öncelikle cihaz internetten erişebilir açık portu olacak ve arkasında exploit barındıran bir yazılım çalıştıracak vs. Ya da direk virüs atarsın erişim sağlarsın. Video zaten nasıl yapacağını anlatmış tekrar nasıl yapılır diye niye soruyorsun çok anlamadım açıkçası üstüne daha çok düşünmen lazım.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,321
120
4,775
hayır kk başka mesela arkın pcsi elime geçerse öyle yaparım istergam hesapına girerim şaka amaçlı
Çok komik bir şakaymış.
Öhm...
Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(Küçük bir bilgilendirme...)

Ayrıca yazdıklarınıza biraz özen gösterin. İstergam ne mesela?...
Ben ilk kez duydum öyle bir yeri...
Nasıl yardım edebilirim buna?
Daha platformun ismini doğru vermiyorken neye bağlı olarak yardım etmemizi istiyorsunuz?

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
877
aga ben nasıl çala bilirm diye soruyom siz suçunu söyliuonuz biliyoz suç oldğpunu yardımıcı olun biraz
Daha acemisin şifre çalacağım derken tuzağada düşebilirsin.

yukarıda sana gerekli cevapları vermişler bunun ışığında sana şöyle söyleyebilirim ki bilgisayara sızma konusu kolay bir iş değildir.
ya arkadaşının kullandığı serviste bir bug veya istismar edebileceğin bir açık olacak yada oturup kendi backdoorunu yazacaksın.

bu dediklerimde 1-2 istisna var.
ya arkadaşının kullandığı serviste bir bug veya istismar edebileceğin bir açık olacak

bu dediğim kısımda arkadaşının bir sunucu olmadığına göre ya port yönlendirmiş olması gerekmekte yada seninle aynı ağda olması gerek.
herkeste port açmayacağına göre kesinlikle aynı ağda olman lazım.

backdoor yazma konusundaysa TCP/IP konusunda bilgin olmalı ve orta seviye bir programlama dilini bitirmen lazım.

TCP/IP
socket
temel kontroller
temel işletim sistemi bilgisi

9 Haz 2023
51
4
ahmetkaya
Daha acemisin şifre çalacağım derken tuzağada düşebilirsin.

yukarıda sana gerekli cevapları vermişler bunun ışığında sana şöyle söyleyebilirim ki bilgisayara sızma konusu kolay bir iş değildir.
ya arkadaşının kullandığı serviste bir bug veya istismar edebileceğin bir açık olacak yada oturup kendi backdoorunu yazacaksın.

bu dediklerimde 1-2 istisna var.
ya arkadaşının kullandığı serviste bir bug veya istismar edebileceğin bir açık olacak

bu dediğim kısımda arkadaşının bir sunucu olmadığına göre ya port yönlendirmiş olması gerekmekte yada seninle aynı ağda olması gerek.
herkeste port açmayacağına göre kesinlikle aynı ağda olman lazım.

backdoor yazma konusundaysa TCP/IP konusunda bilgin olmalı ve orta seviye bir programlama dilini bitirmen lazım.

TCP/IP
socket
temel kontroller
temel işletim sistemi bilgisi
Eyw

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.