Donanım Bilgisayarcının yaptığı işe bu para değer mi?

10 Ara 2017
107
4
Ötüken
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarcıya verdiğim bir laptop var menteşeleri felan kırılmıştı ve aylardır bu bilgisayarcıda sonunda yapamıyorum dedi ve salı günü alacağım adamın benden istediği ücret 200tl şimdilik bildiğim kadarıyla yaptığı şeyler güç entegresini değiştirmek ve ekran kartını kalıplamak sizce 200 tl buna değer mi ? sorduğumda ekran kartı kalıplama zaten 150 tl diyordu yapamamasının sebebide ekran kartının kullandığı yolda sorun varmış...

xother4

Katılımcı Üye
10 Şub 2019
279
1
/home
yapamıyorum diyip 200 tl istemesi fazla bana kalırsa.menteşe dediğin en fazla 70 liralık malzeme
kesin konuşamayacağım.belki de sadece yapabildiğinin malzeme parası+emeğini aldı.
dün arkadaşlarla 2 litre ayrana 15 tl verdik misal :D

sαw

Katılımcı Üye
18 Ocak 2019
593
8
Antalya
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarcıya verdiğim bir laptop var menteşeleri felan kırılmıştı ve aylardır bu bilgisayarcıda sonunda yapamıyorum dedi ve salı günü alacağım adamın benden istediği ücret 200tl şimdilik bildiğim kadarıyla yaptığı şeyler güç entegresini değiştirmek ve ekran kartını kalıplamak sizce 200 tl buna değer mi ? sorduğumda ekran kartı kalıplama zaten 150 tl diyordu yapamamasının sebebide ekran kartının kullandığı yolda sorun varmış...

Ben Bilgisayarcıyım :)

İşçilik falan var . Menteşe cidden pahalı fakat biz bu işleri toplasan 300Tl ye yapıyoruz .

++Anakart yolları bilgisayarcıyı ilgilendirmiyor maalesef . Elektronikçi tanıdığı varsa vardır + öyle de bilgisayarcı olmaz . Yapılmıyor dese neysede yapamıyorum neymiş :)

Değer :)

Son düzenleme:

Bulend

Üye
23 Eki 2020
82
5
KALİ LİNUX
Normal sayılır çoğu işletme elli TL sök tak parası alıyor entegre değiştirmek iki dklık iş fakat herkes beceremiyor yani işçilik parası olarak doğal malzeme parasını çıkardığın zaman gayet normal bir fiyat (günde 450 adet entegre kontrol edip onarıyorum gerçekten ince bir iş)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.