Bilgisayarda Mavi Ekran Geldi ve PC Yeniden Başladı

PrivateRanger

Yeni üye
9 Eki 2013
23
0
Birkaç Gün Önceden Bilgisayarı Açtığımda Aşağıdaki RunDLL Hatasını Alıyordum

u182w.jpg

Bugün de Bilgisayara Mavi Ekran Geldi Üstünde Dolu Bir şeyler Yazıyordu Tam Okuyacaktım Bilgisayar Yeniden Başladı Ne Yapabilirim Ne Olmuş Olabilir ? Yardım Edin​

16 Eki 2013
246
0
kastın_neydi
bu şekilde kullanmaya devam edersen sık sık kapanır ve bu mavi ekran gelir en garantisi format.genellikle donanım yazılımlarından meydana gelir birde şunları dene ;
sistem tarama,
virüs taraması(güncel bi antivirüsle yada combofix),
donanımlarını tarattır,ısı derecelerine bi göz at,en sonçare format ama bence genelde donanımsal bi hata

Mavi Ekran Hataları ve Çözümleri için İpuçları

Mavi ekran hatalarının bir çok kök sebebi olabilir, bu sorunların nerden kaynaklandığını anlayabilmek için bu öneriler işinizi kolaylaştırabilir.

• Sistem Kurtarma: Eğer bilgisayarınız mavi ekran vermeye başladıysa, sistem kurtarmayı kullanarak bilgisayarınız daha önce aldığınız sistem yedeğine döndürerek problemlden kurtulmanızı sağlayabilir, eğer bu işlem işe yararsa problemin son sistem yedeği aldıktan sonra yüklediğiniz bir sürücüden kaynaklandığını bulabilirsiniz.
  • Kötü Amaçlı Yazılım için Tarama: Bu aracı Windows genellikle günceller ama siz hiç kullandınızmı? Bu yazılım ile Windows ‘un dibine kadar kazarak dip tarama yapabilir Windows ‘un kalbi olan kernel dosyalarda hasas tarama yaparak problemli dosyalara kancayı atabilirsiniz. Bu programı kullanarak herhangi bir yazılımın sistem dosyalarınızda sıkıntı yaratmadığını kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
  • Mavi Ekran Hatası – Donanım Problemleri: Mavi ekranlar bilgisayarınızda ki bozuk donanımdan da kaynaklanabilir. Ramlerinizi ve diğer donanımlarınızı hatalar için tarayın, sıcaklık kontrolleri yaparak, aşırı ısınma problemine göz atın.
  • Windows’u Tekrar Yükeleyin: Windows ‘u tekrar yükleyerek, tüm problemlerden kısadan kurtulabilirsiniz. Hem yeni bir işletim sistemine sahip olursunuz hemde hızlı olacaktır. Fakat tüm bu yükleme işleminden sonra Mavi ekran hatası alıyorsanız. Probleminiz kesinlike donanımınızda.

Tüm bu problemlerden arındırılmış bilgisayar sağlıklı bir şekilde çalışacaktır şühesiz. Fakat hala bir çözüm üretemediyseniz ve konu hakkında daha fazla bilginiz yoksa bu işlem için bir bilgisayar servisi ile görüşmenizi tavsiye ederim. Belki de problem hiç de düşündüğünüz gibi tüm bu süreçlerde olmayabilir.
Bilgisayarnız bir yılda 2 veya 3 kere mavi ekran hatası döndürüyorsa bunu sıkıntı etmeyin bu normaldir.
orada yazana dll hatasınıda göz ardı etme :RpS_sleep:

Son düzenleme:

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
benim hatirladigim kadari ile kernel memory damp yada memory damp yani kucuk bir reserve memory olayi var onu temizleyebilrsen sorun kalmaz yada kernel memory yi kaldirman en guzeli

kolay gelsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.