Bilgisayarda Ram Neden Aşırı Kullanılıyor ?

DarkS1de

Üye
18 Şub 2021
78
13
Bilgisayarda Ram Neden Aşırı Kullanılıyor ?
ISLC Programını Yükledim Ama Sağladığı Ram Max 1GB Benim PC de Yaklaşık 8 Gb Ram Var Ama Bi Sanal Makine Açınca Ya Da Basit Bir Oyun Açınca Hemen Donmalar Oluyor Ve Ram Kullanımı %90ın Üstüne Çıkıyor
Halbuki O Kadar Program Açık Bile Değil

YT den Bir Sürü Çözüm Videosu İzledim Hiç Biri Olmadı

Acaba Sıcakla İlgisi Var mı Yaşadığım Yer 35-40C

Nasıl Düzeltebilirim ?

5-6 GB Sıkıştırılmış Ram Var

Ekran Görüntüleri :

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
833
sanal makinanın ram oranını düşür, oyunlara gelirsek sistem gereksinimlerine bak ve en önemlisi sistemin windows 10 ve harddisk varsa kasma bundan oluyordur zira windows 10 harddisk için eziyet gibidir.

DarkS1de

Üye
18 Şub 2021
78
13
sanal makinanın ram oranını düşür, oyunlara gelirsek sistem gereksinimlerine bak ve en önemlisi sistemin windows 10 ve harddisk varsa kasma bundan oluyordur zira windows 10 harddisk için eziyet gibidir.
1) SSD Kulanıyorum
2) En Fazla Hoi4 Oynuyorum (Ağır Oyunlar Değil)
3) Wsl Kulanıyorum
4) Win 11 Kulanıyorum

Anlayacağın O Kadar Cahil & Aptal Değilim

Son düzenleme:

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,318
359
windows 10 ağır bir işletim sistemi hem arada ram miktarı yükselebilir zaten 8gb ramin bile olsa hepsini kullanamayacaktır görev yöneticisinden önbelleğe alınan rama bakabilirmisin

DarkS1de

Üye
18 Şub 2021
78
13
az önce googledan 15 tane açmıssın birde malwarebytes hep açık tutmana gerek yok windows 500mb kullanıyor gerisi senin demektir
Googleden sadece 1 sekme açık 15 gösteriyor uzantılardan dolayı evet orası öyle ama ve lakin ram kulanımı çok yüksek acaba sıkıştırılmış ramden kaynaklımı ?

çünkü o değerleri toplayınca toplam %30-40 arası birşey olması lazım ama %80lerde %90larda

DarkS1de

Üye
18 Şub 2021
78
13
görev yönetici ram kısmı ss atabilirmisin sana zahmet

değerler değişken

görev yönetici ram kısmı ss atabilirmisin sana zahmet
Yukarıya Attım Efendim, Biraz Hızlı Cevap Verebilirseniz İyi Olacak sizide rahatsız ettim sağolun şimdiden

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,318
359
Yukarıya Attın Efendim, Biraz Hızlı Cevap Verebilirseniz İyi Olacak sizide rahatsız ettim sağolun şimdiden
kusura bakma görmemişim önbellege alinab 1gb iyi 5gb nie kullaniuor bilmiyorum ama o bilgisayara 8.1 iyi giderdi orta derecede çok ağır olabilir windows birde aşagida calisan programlarin derecesine bak yuksekse windowsu baslattimi calismasinlar

DarkS1de

Üye
18 Şub 2021
78
13
kusura bakma görmemişim önbellege alinab 1gb iyi 5gb nie kullaniuor bilmiyorum ama o bilgisayara 8.1 iyi giderdi orta derecede çok ağır olabilir windows birde aşagida calisan programlarin derecesine bak yuksekse windowsu baslattimi calismasinlar
no problem ama sanırım sıkıştırılan ram i ben kulanamıyorum

MemoryCompression : False olarak görünüyor ama sıkıştırılan ram var

Nikon of Disast

Uzman üye
16 May 2020
1,640
1,173
Selamlar, eğer kullanmadığınız bir USB var ise ReadyBoost özelliğini kullanabilirsiniz. Az da olsa sistemin hızlanmasına katkı sağlayacak ve işinizi görecektir. (Eğer donanımsal bir sorun olmadığından eminseniz.*)

DarkS1de

Üye
18 Şub 2021
78
13
Selamlar, eğer kullanmadığınız bir USB var ise ReadyBoost özelliğini kullanabilirsiniz. Az da olsa sistemin hızlanmasına katkı sağlayacak ve işinizi görecektir. (Eğer donanımsal bir sorun olmadığından eminseniz.*)
Donanımsa Sorun Yok Ya Sadece Şunu Soruyorum Sıkıştırılmış Ram Power Shell de Kapalı Ama Görev Yöneticisinde 6GB yani Bana Yaklaşık 1 GB Kalıyor

DarkS1de

Üye
18 Şub 2021
78
13
O kadar Aptal değil iseniz araştırın
Win 11 zaten 4 gb ram yemekte, sizin pcye kalıyor 4 gb
O 4 gb ile de ne yapmayı düşünüyorsunuz
Araştırdım Power Shellden GET-MMAgent Komutlarını denedim

Hocam görev yöneticisi ilk sayfada ram yazısı üzerine tıkla ve sıralamayı çok kullanandan aza doğru göstersin bir de öyle bakalım
programları toplayınca o kadar etmiyor

o zaman ram'i hangi programlar işgal ediyor bakmak lazım zira bu normal değil.
Programlarla Alakakalı olamdığnı düşünüyorum

O kadar Aptal değil iseniz araştırın
Win 11 zaten 4 gb ram yemekte, sizin pcye kalıyor 4 gb
O 4 gb ile de ne yapmayı düşünüyorsunuz
Win 11 uzun zamandır kurulu son zamanlarda böyle şeyler olamya başadı

9 Ara 2021
217
42
@DarkS1de
windows 11 agır gelir bide tam oturmadı sistem, windows 10 lite windows 8.1 lite veya windows 7 ultimate lite kullanabilirsin, arka planda gereksiz uygulamalar kapat, bende boşta bilgisayar 400 mb ram yiyo windows 7 kullanıyorum, toplam 2 gb ram oldugu halde, zula oynuyorum google vıdeo fılm ızlemek icın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.