bilgisayardan iyi anlıyanlar içeri lütfen!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
4 Ocak 2008
96
0
arkadaşlar ben farklı bir işletim sisteminde format atçakdım f2 le açılan diyer arkadaşlarımız biliyordur bilmeyenler için söledim formt cd takıyorum kur yükleniyor diyor tam sürücüleri seçcekdim kur sürücü bulamıyor diyo bunu bilen arkadaşlar varsa lütfen ne olur sölesin yada msn adresimi ekleyip sölesin ne olur yardımınız gerekli dare-devil.falcon@....... gerisini sizde biliyorsunuz lütfen yardım..şimdiden teşekkür ederim

lazow61

Katılımcı Üye
18 Mar 2008
527
8
bak anlatim sana iyi dinle
pc yi aç cdyi takma
sonra hani pcnin ayarlarının yapıldığı yer var delete tuşuna basıyon pc açılırken oraya gir
orda sol tarafta 3.ye gir
first diye bi yazı var ona cd-rom u getir second yazan yere hard-disc i getir
pc yi baştan başlat ve cd yi tak
oaly bu kadar

wycombr

Üye
9 Nis 2008
77
1
istanbul
bak anlatim sana iyi dinle
pc yi aç cdyi takma
sonra hani pcnin ayarlarının yapıldığı yer var delete tuşuna basıyon pc açılırken oraya gir
orda sol tarafta 3.ye gir
first diye bi yazı var ona cd-rom u getir second yazan yere hard-disc i getir
pc yi baştan başlat ve cd yi tak
oaly bu kadar

Senin bahsettiğin boot olayıdır arkadaşın sorununa çözüm olmaz!!!

Dostum senin problemin HDD nin bios tan görünmemesi ile ilgili.Bios ayarları görünüm olarak farklı olabileceği için şuraya buraya gir demiyorum fakat "HDD setup" yazan veya açıklamalarında böyle bir cümle geçen yerden HDD ni yeniden pcye taratmalısın.Eğer yapamam diyorsan bios'tan varsayılan ayarları geri yüklemen(Load Default Settings gibi bişey yazar) gerekir.

regtoy31

Yeni üye
8 Tem 2007
26
0
büyük ihtimal sorun hardiskinle yani ahcı veya raid vs. bişey var kuracaığın işletim sisteminin desteklemediği işletim sistemini yazarsan daha çok yardımcı olabilirim

TuTSaK_KaCaK

Katılımcı Üye
1 Nis 2008
343
6
@NK@R@
KArdeş bilgisayarını biosta çalştırıp bilgisayar açılırken hdd başlat die bir yer var senin bisou bilmediğimden tam yerini söyleyemiyorum orada bilgisayarı Şundan başlat die bir şey war.orası şuanda HDD de .onu Cd-rom olacak sonra cd yi tak bilgisayarı resetle kuruluma geç ....

regtoy31

Yeni üye
8 Tem 2007
26
0
KArdeş bilgisayarını biosta çalştırıp bilgisayar açılırken hdd başlat die bir yer var senin bisou bilmediğimden tam yerini söyleyemiyorum orada bilgisayarı Şundan başlat die bir şey war.orası şuanda HDD de .onu Cd-rom olacak sonra cd yi tak bilgisayarı resetle kuruluma geç ....
arkdaşlar arkadaşın dediği yer orası değil windows dosyaların kopyaladıktan sonra gelen disk biçimlendirme bölümü nereye kuracağını seçtiğimiz bölüm orda hdd yi görmüyormuş msn den konuştum ben :drunk

TuTSaK_KaCaK

Katılımcı Üye
1 Nis 2008
343
6
@NK@R@
Bios a gir.. Bios ayarlarında Native Hdd diye bir sekme var. Onu kapat. Sonrasında tanıyacaktır hdd yi.. Yani görecektir. Sonra formatı at .Driverlerini kur kullanmaya başla
Kolay gelsın

wycombr

Üye
9 Nis 2008
77
1
istanbul
dostum zaten sorunun 2 çözüm yolu var.Biri benim dediğim diğeri de tutsak ın dediğin sen söyleneni yap gerisini boşver.

Yine de olmuyorsa o hdd ye hayırlı işler..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.