Bilgisayarı Hızlandırma Teknikleri

LazCoder

Katılımcı Üye
29 Tem 2012
862
0
Bize Her Yer Trabzon
1- Çöp Dosya Temizliği:Başlat > Çalıştır > temp yazıp enterliyoruz. Karşımıza çıkan Temp klasöründeki tüm dosyalar gereksizdir. Klasör içindeki tüm dosyaları siliyoruz.

Başlat > Çalıştır > %temp% yazıp enterliyoruz. Karşımıza yine Temp klasörüne benzer bir klasör çıkacak. Bu klasörün içindeki tüm dosyalarıda siliyoruz.

Başlat > Çalıştır > prefetch yazıp enterliyoruz. Karşımıza açılan Prefetch isimli dosyanın içindeki tüm dosyaları siliyoruz.

2- Gereksiz Programları Temizleyin
3-Alternatif Temizlik Programları Kullanın(CCleaner ndir - Gezginler bu program)
4- Disk Temizleme:Başlat > Çalıştır > cleanmgr yazıp enterliyoruz. Karşımıza Disk Temizleme aracı çıkacaktır.Temizlemek istediğimiz sürücüyü seçip Tamam'a basıyoruz.Buradan temizlemek istediğimiz dosyaları seçerek sistem yükünü hafifletiyoruz.

tayfun51

Yeni üye
12 Mar 2013
1
0
Pc deki yüklü olan işletim sistemi fark ediyormu yani benim pc de Windows 8 yüklü de....

tamer2130

Yeni üye
6 Ocak 2013
41
0
pcye birşey olmaz değilmi ama çok teşekkürler tereddütte kaldım biraz ama siliyorum size güveniyorum taşekkürler.

ferdi131

Katılımcı Üye
24 Ara 2006
399
0
sivas
kardeşim birde uyarı koyarsan cok güzel olur
Yedek almaları için ne olur ne olmaz
eline saglık

Son düzenleme:

bbagis

Katılımcı Üye
22 Şub 2011
732
0
Kardeşim Win8 kLLnyorm ÇaLştırı yok NasL bLcm ?

Çalıştır komutuna ne oldu?

Windows'un bu sürümünde Başlat menüsünde görüntülenen Arama kutusu, Çalıştır komutu ile aynı işlevi yerine getirir. Ancak isterseniz Çalıştır komutunu da kullanabilirsiniz. Hatta kolay erişilebilmesi için Başlat menüsüne ekleyebilirsiniz.
Çalıştır komutunu Başlat menüsüne eklemek için

1. Başlat düğmesi
    4f6cbd09-148c-4dd8-b1f2-48f232a2fd33_47.png
    , Denetim Masası, Görünüm ve Kişiselleştirme ve ardından Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü'nü tıklatarak Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü Özellikleri'ni açın.
  2. Başlat Menüsü sekmesini tıklatın, ardından Özelleştir'i tıklatın.
  3. Başlat menüsü seçenekleri listesinde Çalıştır komutu onay kutusunu seçin, ardından Tamam'ı tıklatın. Çalıştır komutu Başlat menüsünün sağ tarafında görüntülenir.

İpucu

• Windows logo tuşu
    0c970446-1432-4ea7-b578-67cc2b5844ae_14.png
    +R tuş bileşimini kullanarak da Çalıştır komutuna erişebilirsiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.