Bilgisayarı otomatik açan donanım.

peasold

Katılımcı Üye
2 Haz 2019
311
0
Bilgisayarı otomatik açacak bir donanım lazım, aynı anda belirlediğim zaman biriminde 10-15 tane bilgisayarı açmam lazım, çok araştırdım ancak bulamadım. boot menüsünden o tarz bir şey yapılıyormuş ama tüm bilgisayarlara tek tek yapacak zamanım yok (Bu yöntem olur ama bunu otomatik yapan bir donanım vs lazım)

Kısaca belirlediğim zamanda 10-15 tane bilgisayarı uzaktan açmam lazım.Nasıl yapılabilir ?

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,582
14
769
donanmım değilde söyle yapabilirsin anahtarlı 10-15 li priz al güç kaynağını elektirik gelince otomatik açılacak şekilde ayarla anahtarı açınca hepsi otomatik açılır

peasold

Katılımcı Üye
2 Haz 2019
311
0
donanmım değilde söyle yapabilirsin anahtarlı 10-15 li priz al güç kaynağını elektirik gelince otomatik açılacak şekilde ayarla anahtarı açınca hepsi otomatik açılır

Teşekkürler ancak prizlerle bilgisayarları bağlayamam, o kadar yakın değiller.aslında bağlanır ama birileri göreceği için sıkıntılı olur.

candalgc

Üye
20 May 2018
172
1
Üstüme tıkla
bu tarz aydınlatma modüllerinden alıp power kablosuna veya anakarttaki powerin çıkışına kabloyu uzatarak şase şeklinde bagla zaten kumandalı ama kaç metreden çeker bilmiyorum.
diger yöntem ise arduino wifi modülübu yöntemle baglantı şekli önceki gibi kabloyu güç'e kısa devre şeklinde bagla zaten wifili modül oldugu için mesafe sorunun yok internet yeterli

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.