Bilgisayarım açılmıyor

kingim124

Yeni üye
21 Eki 2014
17
0
Öncelikle şunu dene kesin çözüm denemez ama bendede veriyordu düzelttim bu yöntem sayesinde ilk önce bilgisayarını kapat bilgisayar açılırken f2 ye basın ve biosu açın biosda yanlış hatırlamıyorsam ya advanced yada boot sekmesine gelin ilkin karşılığında vista yazar onu değiştirin ve xp yapın yeniden başlatın ve düzelir diye umut ediyorum

Deepsubject

Yeni üye
1 Şub 2015
26
0
Aynı hatayı bende alıyordum 1-2 ay önce.Uğraştım bayağı bir fakat formatla falanda düzelmedi.Sonra öğrendimki ekran kartı gitmiş.Ekran kartını değiştirdim şuan sorun yaşamıyorum.Bir ekran kartını kontrol et.

xXXrayXXx

Uzman üye
22 Nis 2014
1,385
0
Trabzon
Kardeş önce bir bilgisayarın kasasını hava ile temizle kompresör varsa yakınlarda yada bir kaportaçıya araba tamr yerinde olur. :D

Ordan hava bombasını iste verirler zaten gitipte elektirik süpürkesi deneme bazen küçük parcaları söküp yutabiliyor insafsız:D

Önce bir tozları temizle hala devam ederse bilgisayar önceden ısınıyormuydu bir düşün. Isınıryorsa İşlemci yakmş olabilirsin Yada hardiskteki dosya bozukluğundan kaynaklanıyor olabilir.

Baktın olmadı çak formatı gitsin format düzeltmez bir süre sonra yine çıkarsa işlmeciden değil ya hosrdisk ya ram dir. Bilemedin ısından kaynaklanıyordur bazen ısı pc ye böyle şeyler yaptırabiliyor.. :D

xXXrayXXx

Uzman üye
22 Nis 2014
1,385
0
Trabzon
Kardeş yazıyı tam ben okudum F olan neyse sanırım F hardisk miydi yoksa usb giiriş yerleridne birimi :D C: gibi yani bak yazmış orda virüs den ve hardisk ten kaynaklanıana bir hata diye :D TEk yapman gereken formatı çakmak birde mümkünse pc de AVG kullan önerimdir. Free mevcut .D:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.