bilgisayarım aniden kapanıyor veya kitleniyor

Coder-06

Üye
30 Eki 2022
164
18
Türkiye Cumhuriyeti
arkadaşlar bilgisayarım aniden kapanıyor veya kitleniyor hiç bir şekilde bir şey yapamıyorum düğmesinden kapatıp tekrar başlatıyorum bunun ısı sebebi ile yapacağını düşündüğüm için gittim fan bakımı ve termal macunu yenilletim 1 hafta bir şey olmadı ancak 1 hafta sonra tekrar yapmaya başladı bunu neden yapar sorunu nasıl bulabilirim?

arkadaşlar bilgisayarım aniden kapanıyor veya kitleniyor hiç bir şekilde bir şey yapamıyorum düğmesinden kapatıp tekrar başlatıyorum bunun ısı sebebi ile yapacağını düşündüğüm için gittim fan bakımı ve termal macunu yenilletim 1 hafta bir şey olmadı ancak 1 hafta sonra tekrar yapmaya başladı bunu neden yapar sorunu nasıl bulabilirim?
Merhaba,

Bios Pili ile ilgili önceden hiç bir sorun oldumu,kaç gb ram ve format attınızmı ?

Coder-06

Üye
30 Eki 2022
164
18
Türkiye Cumhuriyeti
Merhaba,

Bios Pili ile ilgili önceden hiç bir sorun oldumu,kaç gb ram ve format attınızmı ?
merhaba bios pilini hiç değiştirmedim bir sorun olmadı galiba 8 gb ram var evet formatı çok denedim hatta gittim ssd aldım belki ondandır diye yok o bile kurtarmadı bios pilinden yapar mı acaba ya boşa para harcamak istemiyorum çoğu param boşa gitti :(

SpyKod

Katılımcı Üye
8 Şub 2006
350
70
Tarsus
Öncelikle Bilgisayarınız olay günlüklerini inceleme şansınız varsa inceleyin. ERROR kodlarını araştırın. Ana kart modeliniz nedir .Ram modelleriniz Kaç adet ram var ?
Ram lerinizi çıkarıp tek tek deneyerek yapın. daha sonraki aşamalarda sürücü ve güç kaynağı problemleri.

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,432
981
Merhabalar

işlemci çalışma durumunu %100 'den %98 gibi sayılara indirin sorun hala devam ediyorsa büyük ihtimalle soğutma sistemine bir daha baktırmanız gerekecek.

İyi Forumlar

'Halaskâr

Kıdemli Moderatör
4 Ara 2020
1,230
1,118
Midgard

Bilgisayar güç ve donanım ayarlarını ve başlangıç açılım ayarlarını aşağıda görsellerde belirttiğim gibi yaparsanız, bilgisayarınızın aniden kapanma olasılığı da oldukça düşecektir..

g3kzus6.png
da2cbuu.png

Dengeli pil durumu seçilmelidir..

fh0jirn.png

En düşük işlemci durumu en az %50, sistem soğuma ilkesi ayarı EDİLGEN olmalıdır..

Görev Çubuğunun sol tarafında yer alan
Arama kısmına (büyüteç ikonunun olduğu yer) msconfig yazarak girilebilir..
GUI önyüklemesi
olmamalı ve zaman aşımı 5sn yeden fazla olmamalıdır..

gmpsmun.png

Umarım faydalı olabilmişimdir..

Zoptik...:))

Zer0Fauld

Yeni üye
5 Eki 2023
1
0
Bios pilini çıkartıp dener misiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.