Bilgisayarım Çok Ağır!

flexinnnn

Katılımcı Üye
30 Eyl 2012
682
0
Arkadaşlar merhaba,

Bilgisayarıma 2-3 ay önce format attım. Her zaman kullandığım windows 7 starter sürümünü yükledim. Hiç problem çıkmazdı. Ancak son zamanlarda aşırı kasma donma oluyor. En basit oyunlarda bile takılmalar donmalar mevcut. Buna chrome tarayıcımda dahil. Videoları tam ekran yapınca kasıp takılıyor.Ekran kartımı yükledim güncelledim akla gelebilecek her şeyi yaptım. Hatta fazla mı ısınıyor diye kasayı açıp temizledim her şeyi söküp baştan taktım ve soğumasına yardımcı olur diye kasanın yan panellerini bile söktüm. Yinede sorun devam ediyor. Bilgisayarımda 1 GB RAM var ve 32 bit işletim sistemi mevcut.

Yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum.

flexinnnn

Katılımcı Üye
30 Eyl 2012
682
0
Gereksiz hiçbir program yok yalnızca iki oyun var. Her zaman kontrolde ediyorum keylogger vs. yememişim de. Kendimde kullanmıyorum. Çok can sıkıcı bir durum... : /

flexinnnn

Katılımcı Üye
30 Eyl 2012
682
0
kardeşim windows 7 en az 2 gb ram isti yor ekran kartın da eski galiba

Evet eski bir ekran kartım var

Çok sağolun arkadaşlar araştırıyorum önerilerinizi

Linux kullan. Windows yetersiz kalıyor. Kasıyor bendede. Linux en iyi çözüm. Ubuntu veya Centos kurabilirsin.

Bu ubuntunun sistem gereksinimleri bilgisayarıma daha uygun diye düşünüyorum ama tereddüt ediyorum ya biraz karışık bir sisteme benziyor. Windowstan ubuntuya geçsem alışabilir miyim acaba...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Umut3455

Üye
23 Nis 2015
185
0
Moon
Durumunuz Varsa Sistemi Upgrade Edin , 1 Gb Ram Artık Her Konuda Yetirsiz Kalıyor. Bende Şuan 2Gb Ram Olmasına Rağmen Kasmalar Yaşıyorum , Bazen Chrome Fln Yanıt Vermiyor.

flexinnnn

Katılımcı Üye
30 Eyl 2012
682
0
Pisi Linux - Özgürlük Şimdi Başladı. linux kulan bura dan indire bilirsin gbbali06 arkadasın dedigibi en iyi bu sistemin yetersiz çünkü win 7 ye yada xp kullan

Çok sağol kardeşim

Herşeyi söktüm derken? İşlemcinin üzerinden soğutucuyu sökmemişsindir inşAllah.

Hayır tabii ki : )

Durumunuz Varsa Sistemi Upgrade Edin , 1 Gb Ram Artık Her Konuda Yetirsiz Kalıyor. Bende Şuan 2Gb Ram Olmasına Rağmen Kasmalar Yaşıyorum , Bazen Chrome Fln Yanıt Vermiyor.

Haklısınız sinir bozucu bir durum!

Windows 7 yi Bilgisayarınız Kaldırmıyor Windows XP Kurmanızı Tavsiye Ederim Veya RAM ve Ekran Kartınızı Yükseltin

XP'de tercihlerim arasında fakat linuxu hiç denemedim. Deneyeceğim bu akşam. : )

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.