Bilgisayarım Donup Kalıyor Tırrrr diye ses geliyor

DemonsM2

Yeni üye
27 Tem 2019
11
0
Bilgisayarım bir haftadır oyun oynarken Video İzlerken Donuyor Mous Klavye Hareket etmiyor Ayrıca Tırrrrrrr diye ses geliyor

PC özellikleri
Anakart Asus P7P55D Extirem LX
RAM 10 GB
Ekran Kartı GT640 2 GB
İşlemci İ3

xbaytar

Uzman üye
16 Kas 2019
1,064
3
Eskişehir
Fanların olduğu bölümde sıkıntı var demek ki. Ekran kartı veya işlemci ile ilgili olabilir. Ama işlemciden olduğunu sanmıyorum. Ekran kartına bak bakalım herhangi bir sorun var mı. Bu arada o tırrr sesinin nerden geldiğini tespit edersen daha sağlıklı yardımlar yapabiliriz.

DemonsM2

Yeni üye
27 Tem 2019
11
0
Fanların olduğu bölümde sıkıntı var demek ki. Ekran kartı veya işlemci ile ilgili olabilir. Ama işlemciden olduğunu sanmıyorum. Ekran kartına bak bakalım herhangi bir sorun var mı. Bu arada o tırrr sesinin nerden geldiğini tespit edersen daha sağlıklı yardımlar yapabiliriz.

Ekran Kartına baktım sıcaklık normal ekran kartında sıkıntı yok

GroMsx125

Kıdemli Üye
5 Haz 2016
3,018
5
23
J A P O N Y A
Bahsettiğiniz işlem benim bilgisayarımda da oluyordu geçen sene düzgün çalışırken her şey, bahsettiğiniz sesi çıkararak donuyordu bir kaç saniye sürebiliyordu hatta, ama kendi kendine düzeldi.
Benim muhtemelen çantamın ağzı açık ve bilgisayarım açıkken çiseleyen yağmurda içine su kaçmıştı :d sizinde düzelir diye düşünüyorum fakat bu sorun %70 işlemciden kaynaklanır.

Sistemim;
R2xeZn.jpg

ReoBlood

Katılımcı Üye
10 Ara 2017
843
57
Siyah Sancak
Merhabalar, daha önce kasayı temizlemek için açtınız mı? Fan yerine tam oturmazsa bu ses olabilir. Benim bilgisayarın da fanı tam oturmadı habire tırrr diye ses geliyor vurunca düzeliyor.

RePLiKa

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,885
27
Türkiye
Dostum evde ki masaüstünde de aynı problem var. O ses kasadan değil hoparlörden geliyorsa mavi ekran gibi bir sorun. Çözümünü bulamadım amanfarmatla kolaylıkla geçiyor :)

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,407
Merhaba macunu yenilenmeyi deneyin ayrıca bilgisayar toz tutmuş olabilir onu temizleyin birde ekran kartınızın driverini güncellemeyi deneyebilirsiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.