Bilgisayarım durduk yere kapanıyor neden?

galaxy10

Yeni üye
1 Ocak 2019
41
0
Bilgisayarım durduk yere kapanıyor sonra açıyorum kaldığım yerden devam edebiliyorum neyden kaynaklanıyordur sizce virüs falan da yok.

αxoy

Özel Üye
15 Mar 2018
1,474
128
C:/Adobe
Bilgisayarım durduk yere kapanıyor sonra açıyorum kaldığım yerden devam edebiliyorum neyden kaynaklanıyordur sizce virüs falan da yok.

bilgisayırını temizlemeni öneririm fanı filan iyice temizlemen gerek böyle sorun bend3 yaşadım kasayı açıp iyice temizlemiştim ondan sonra düzelmişti dediğim gibi fanı filan temizle toz filan varsa eğer yine aynı sorunla karşılaşırsan büyük ihtimalle sistemsel bir şeyden kaynaklıdır

AltayCyber

Coder Life'
1 Ara 2018
605
22
Kafkasya
Benimde bu olayı yaşamışlığım var. Arkadaşların da dediği gibi kasayı temizleyerek çözüme ulaştım. Bilgisayar en fazla ne kadar kirli olur diye demeyin ben temizleyince o kadar tozun orada bir arada oldugunu görünce anladım.

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
orada bu sorun yokki hocam??

NOT: Eğer pc'nin içi tozluysa lütfen bütün tozları saç kurutma makinesi gibi aletlerle temizleyiniz.
NOT: Ekran kartı, ram ve bios pilini de kuru bir şekilde temizleyiniz.
Sonra çıkardığınız parçaları eksiksiz ve düzgün şekilde yerlerine takın ve düzgün olduğundan emin olun.
Pc kablolarını bağlayın.
Ve güç tuşuna basın, eğer ekran gelmiyorsa aradaki görüntü ileten kabloda sıkıntı vardır.

2. Sorun çözümü:
Bilgisayar üstündeki parça ve bileşenleri çıkartın ve bütün malzemeleri kuru bir şekilde temizleyin(kasa dahil)
İşlemci üstündeki termal macunu yenileyin.
Bütün parçaları düzgün ve eksiksiz şekilde yerine takın.
Ve güç tuşuna basın, eğer hala çalışmıyorsa muhtemelen ramler veya işlemci darbe almıştır.Bir servise götürün

3. Sorun çözümü:
Pc niz çalışıyor fakat windows dosyaları bozulmuş veya virüs bulaşmış.
Bir format atın.
Ve Pc tamam.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.