bilgisayarım her tür oyunda bir kasma oluyor

idiş

Yeni üye
1 Şub 2023
22
3
evet arkadaşlar sorun bu valorant oynuyorum en düşük ayarlarda oynuyorum 40 fps sabitliyorum mesela pc 8ram mmx 110 falan fifa online 4 de aynı sorun birden 10-15 fps oluyor laptopu tamamen kapnmadan açıp kapatırsam düzeliyor yardım

evet arkadaşlar sorun bu valorant oynuyorum en düşük ayarlarda oynuyorum 40 fps sabitliyorum mesela pc 8ram mmx 110 falan fifa online 4 de aynı sorun birden 10-15 fps oluyor laptopu tamamen kapnmadan açıp kapatırsam düzeliyor yardım
Merhabalar,
Bu tip sorunların 2 nedenden ötürü kaynaklanmaktadır.
1.Bilgisayarınızdaki aldığınız oyun içi performans.
2.İnternette veri trafiği sağlanırken herhangi bir şekilde kopukluk olması.

Sizin için Valorant oyununun 2023 yılına ait sistem özelliklerine baktım.

• İşletim sistemi: Windows 7/8/10/11 (64-bit)
  • RAM: 4 GB.
  • CPU: Intel Core 2 Duo E8400 veya AMD Athlon 200GE.
  • GPU: Intel HD 4000 veya AMD Radeon R5 200.
  • Depolama: 9 GB.
  • DirectX: DirectX 11 ve üzeri.
RAM'den yana sorun olmadığınızı söylemiştiniz.
CPU sanırsam 2.00 Ghz ve üzeri çalıştırmaktadır.
Ekran kartınız eski model olabilieceği düşünüyorum.
DirectX bileşenleriniz eksik olabilir kontrol etmeniz gerekmektedir.

GameBooster programı da ayrıca kullanabilirsiniz.
Bilgisayarınıza birkaç ayar yaparak optimizasyonunu sağlayıp tekrar durumu gözlemleyip , konu altına sorun olup olmadığınızı belirtebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.