Bilgisayarım İnternete Bağlanmıyor, Ne Yapmalıyım?

FaTaLS

Üye
18 Eki 2020
166
4
Merhaba wifi adaptörü kullanıyorum ama bilgisayar yotube vs çokk zor giriryor hatta girmiyor bazen ağ sınırlı diyor yada bu ağa bağlanmak çok uzun sürdü diyor ama internette sıkıntı yok kendi telefonumda normal hızda iken pc de yavaş ne yapmam gerek

Moderatör tarafında düzenlendi:

kiss4u

Üye
9 Şub 2019
240
10
Cevap: Pc İnternete bağlanmıyor

Merhaba, hangi adaptörü kullanıyorsunuz? Telefonunuzda bir sorun yaşanmıyorsa adaptörden veya bilgisayarınızdan kaynaklanma ihtimali yüksek. Aygıt yöneticisinden adaptörü kontrol etmeyi deneyin (çalışıp çalışmadığını yani devre dışı bırakılmadığını)veya daha fazla detay verme şansınız var mı ? Varsa hataların kodu veya ekran görüntüsü gibi.

"Elif

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
507
44
26

Merhaba, Öncelikle kişisel bilgisayarınızın bağlı olduğu Wi-Fi adaptörünün sıfırlanması gerekmediğinden emin olmalısınız. Aynı zamanda sorun bilgisayarınızda değil, Wi-Fi adaptörünüzde de olabilir. Eğer deneme şansınız varsa, adaptörü diğer cihazlarda test ediniz.

Bu gibi durumlarda bağlantıyı etkileyen birkaç Windows sorunu ortaya çıkabiliyor. Ancak çıkan bu sorunlar Windows’un kendi sorun gidericisi ile kolaylıkla aşılabiliyor.

6880259266959b18b55e0d65740b623d.png

Ayarlar>Ağ ve İnternet menüsüne girerek, Ağ sorun gidericisine tıklayın. Sorun giderme sihirbazı internet ayarlarınızı denetledikten sonra, ortaya çıkan sorunları düzeltecektir.

Herhangi bir sorun algılanmadıysa wifi adaptörünüzün sürücülerinin güncel olduğuna emin olun

Ayrıca anakartınızın daha verimli usb girişine takınız buda teknik aksaklığı önleyecektir.

Vepers

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,297
30
21
İstanbul

Resme bakarak yorum yapıyorum sanırım sanal makine kullanıyorsunuz ağ bağdaştırıcı ayarlarından wmware sanal adaptörünü devre dışı bırakıp deneyiniz.

"Elif

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
507
44
26

Merhaba, Denetim masası>Ağ ve İnternet>Ağ bağlantıları kısmına gelerek VMware Network Apater VMnet8'i devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirin daha sonra aynı Ağ dosyasına sağ tıklayarak özellikler kısmına geliniz. Fareniz ile biraz aşşağı kaydırdığınızda TCP/IPv4 kısmının üstüne gelerek özellikler kısmına tıklayınız oradaki ayarları Otomatik kısmına alarak tekrar deneyiniz. + Olarak VirtualBox ağınızda sorun olduğu gözüküyor sanal makina ayarlarına gelerek sanal sunucu ağ ayarlarınızı bridge olarak değiştiriniz.

Syroxit

Katılımcı Üye
21 Nis 2021
638
622
Teşkilat

Sorun muhtemelen adaptörünüzde, kablolu bağlanmayı hem bağlantı hemde kontrol açışından öneririm.

Son düzenleme:

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,983
1,080
Kayseri

Merhabalar, sorun adaptorde veya bilgisayarın soketine bağlı. Eğer başka bir bilgisayarda ise aynı sorunu alıyorsanız modeminizi kontrol etirin. Fakat sadece o bilgisayarda öyle bi hatta alıyorsanız ya adaptörü değistirin yada bilgisayarı kontrol etirin.

Eronmay

Özel Üye
18 Tem 2016
4,262
1,001

Merhaba, zamanında telefonumu wifi adaptörü olarak kullanıyordum. Bayağı etkisi oluyordu sizde deneyebilirsiniz ayarlardan.

"Elif

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
507
44
26
Vepers
"Elif
Syroxit
Nonantiy

merhaba tekrardan pc ye telefonu usb üzerinden intertnete bağladım ama kopma vs olmadı muhtemeneln wifi adaptörümde ama durduk yere niçin olsun diye düşündüm format atsam düzelir mi

Merhaba, wifi adaptör kartınızın driverlerını güncelleyerek tekrar deneyiniz. Daha önceki verilen cevaplar işe yaramadıysa adaptörünüzde fiziksel bir sorun olabilir. Aldığınız ilgili firma ile görüşerek garantiye gönderebilirsiniz.

İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.