Bilgisayarım kapanıyor

MikeShinoda

Yeni üye
14 Mar 2017
29
0
İstanbul
Merhaba Monster abra a5 v5.2 gaming laptop kullanıyorum bilgisayarım durduk yere kapanıyor. Bütün driverlerimi güncelledim, ram'lerimi söküp tek tek denedim, ekran kartım ve işlemcim anakart ile birleşik olduğu için çıkarıp deneme imkanım yok fakat ekran kartımı test programları ile test ettiğimde problem yaşamıyorum. İşlemcimi 'IntelProcessor Diagnostic Tool' ile test ettiğimde test sırasında bazen başta bazen sonda kapanıyor bazen hiç kapanmıyor. Isı sorunum yok. Format atmayı denedim, farklı win10 isosu ile format atmayıda denedim sorun değişmedi. Pubg gibi oyunları saatlerce oynadığımda kapanmıyor. Genel olarak League of legends seçim ekranında kapanıyor fakat oyun içinde 1 kez bile kapanmadı.CPU, Bellek ve disk yüzdeleri gayet doğal seviyelerde.

Olay görüntüleyicisindeki hatalar:

Uyarı Olay kimliği 360 User device Registration

Hata Olay kimliği 10016 DistributedCOM

Uyarı Olay kimliği 34 BTHUSB

Uyarı Olay kimliği 219 Kernel-PnP

Hata Olay kimliği 1101 Eventlog

Uyarı Olay kimliği 37 Kernel-Processor-Power

Bu hataları bilgisayarım kendiliğinden kapandıktan sonra her açtığımda alıyorum kapanma sorunu bunlardan kaynaklı olabilir. Kernel 37 hatası genellikle psu kaynaklı oluyor diye okumuştum bir sitede o yüzden bataryasız ve farklı şarj aleti ile denediğimdede kapanıyor.Bilgisayarımın içini temizledim termal macununu yeniledim.

İşlemci= i7-5700HQ

Ekran kartı=GTX 960M

Ram= 16GB

Depolama: intel ssd sc2bf180a5 , hgst hts721010a9e630

BIOS Sürümü/Tarihi: American Megatrends Inc. 5.011, 15.10.2015

SMBIOS Sürümü 2.8

İşletim sistemi= win10 pro 64

Sürüm= 10.0.17134 Yapı 17134

Özel mesaj veya konu üzerinden iletişime geçebilirsiniz teşekkür ederim.

MetehanBaba

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
563
0
19
Ankara
Ürününüz de donanımsal kaynaklı problemler oluşmuş. Cihazın kendini Shutdown yapması alışageldik bir durum değildir. Eğer kullandığınız bir programdan kaynaklandığını düşünüyorsanız programı kaldırın , temiz bir işletim sistemi kurun. Son çare teknik servise başvurmayı deneyebilirsiniz.

MikeShinoda

Yeni üye
14 Mar 2017
29
0
İstanbul
Servise gönderdiğimde herhangi bir problemi olmadığını söyleyip gönderdiler temiz format atmayı denedim harddiskleri değiştirip bile format attım farklı isolardan format attım değişen birşey olmadı kurulu bi programdan veya driverden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.