Bilgisayarım kapanmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

3527

Üye
13 Eki 2010
64
0
:(bilgisayarımın oturumu kapat, yeniden başlat ve bilgisayarı kapat komutları çalışmıyor sürekli fişini çekerek kapatmak zorunda kalıyorum önceden düzgün kapatıyordu.fişini çekerek kapatmakta zararlı ama acil yardım lütfen:(:confused:

M

mugair

Ziyaretçi
işletim sistemin ne kardeşim onu yaz bakalım windowstanmı kaynaklı yoksa başka bişeymi anlamaya çalışalım birde kapat dediğinde herhenği bir hata kodu veriyormu???

Kullanıcı1233

Kıdemli Üye
19 Tem 2011
4,371
12
masaüstünde boş bir notdefteri belgesi oluştur. uzantısını .vbs olarak değiştir ve not defteri ile birlikte aç. daha sonra içine aşağıdakileri yaz.

Kod:
[/B]
[B]dim kapat[/B]
[B]set kapat=CreateObject("Shell.Application")[/B]
[B]kapat.ShellExecute "shutdown -f -s -t 0"[/B]
[B]

yazdıktan sonra dosyayı kaydet ve kapat. dosyaya çift tıkladığında bilgisayarın kapanacaktır.

3527

Üye
13 Eki 2010
64
0
masaüstünde boş bir notdefteri belgesi oluştur. uzantısını .vbs olarak değiştir ve not defteri ile birlikte aç. daha sonra içine aşağıdakileri yaz.

Kod:
[/B]
[B]dim kapat[/B]
[B]set kapat=CreateObject("Shell.Application")[/B]
[B]kapat.ShellExecute "shutdown -f -s -t 0"[/B]
[B]

yazdıktan sonra dosyayı kaydet ve kapat. dosyaya çift tıkladığında bilgisayarın kapanacaktır.

anladım fakat dosyanın uzantısını vbs olarak nasıl değiştireceğimi bilmiyorum:confused:

hacker kadir

Katılımcı Üye
14 Ağu 2009
343
0
sağ alt köşede msn vardır :) sağtıkla çıkış yap alt+f4 veya hangisi kolay gelirse başlattan kapat de... muhtemelen msn den kaynaklanır... aynı sorundan bende muzdaribim.. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.