Çözüldü Bilgisayarım Kopyala Yapıştır İşlemini Yapmıyor!

mustehzi

Üye
29 Eki 2018
111
8
Mahsûsa
2 gün önce böyle bir problemim yoktu. Dün bilgisayarımın kopyala yapıştır yapmadığını fark ettim. Bir türlü yapamıyorum projem var site yapmam gerek. Acilen cevaplar mısınız?

Son düzenleme:

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
14 Mar 2017
4,185
578
26
Sakarya
Merhaba,
Bilgisayarınızdaki kopyala yapıştır sorununu çözmek için lütfen aşağıdaki düzeltmeleri deneyin.

Düzeltme 1. Adobe Reader'ı Kaldırma
kimi zaman, yeni yüklenen Adobe Reader, öteki uygulamalara veya programlara zarar verebilir ve bunların düzgün çalışmamasına niçin olabilir. Bundan dolayı, dosyaları PC'ye kopyalamak yada taşımak için Kopyala ve Yapıştır özelliğini kullanamazsanız, bu yardımcı olup olmadığını görmek için Windows PC'de Adobe Reader'ı kaldırmayı deneyebilirsiniz:
1. Başlat > Program Seçme ve Özellikler'i sağ tıklatın;
2. Adobe Reader'ı bulun ve sağ tıklatın, Kaldır'ı seçin;
3. Adobe Reader'ı kaldırın ve PC'yi yeniden başlatın.
PC'yi tekrar başlattıktan sonra, Kopyala Yapıştır özelliğinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. Değilse, şimdi sorununuzu çözmek için Hızlı Fix 2'yi deneyin.

Fix 2. SFC'yi çalıştırın ve klavye sürücülerini kaldırın / yeniden yükleyin.
Çalıştır mesajşim kutusunu açmak için Win + R tuşlarına basın ve Enter tuşuna basarak Komut İstemi'ni çağırmak için cmd yazın;
Türü: sfc / scannow ve Enter'a basın;
SFC komutunun PC'nizdeki bozuk dosyaları kontrol etmesini ve onarmasını sağlayın ve sonrasında kopyalayıp yapıştır özelliğinin çalışıp çalışmadığını denetim edin;
SFC komutu çalışmazsa şunu yazın: dism / online / cleanup-image / restorehealth ve Enter'a basın;
Bundan sonra, PC'yi yine başlatabilir ve sonra dosyaları veya verileri başka bir yere kopyalayıp kesip yapıştırabilirsiniz.
Hala çalışmıyorsa Aygıt Yöneticisi'ne girmeyi deneyin ve kopyalayıp yapıştırmanın işe yarayıp yaramadığını görmek için klavye sürücüsünü kaldırın ve yine yükleyin:
Bu PC'yi sağ tıklatın / Bilgisayarım > Yönet'i seçin;
Aygıt Yöneticisi'ni seçin, Klavyeler kısmınü genişletin> Onarmak dilediğiniz klavyeyi sağ tıklatın ve Kaldır'ı seçin;
peşinden Windows Başlat düğmesini tıklayın ve tekrar Başlat'ı tıklayın;
Windows yeniden başlatılacak ve otomatik olarak klavyenizi algılayacak ve klavye sürücülerini tekrar kuracaktır.
Bu iki hızlı düzeltme sizin durumunuzu çözmezse, kopyalama, kesme ve yapıştırma özelliğinin yine çalışması için aşağıdaki 3 çözümün arkasından gidin.
Yöntem 1. Kopyala / Kes / Yapıştır işlemesine yol açan web Explorer'ı onarın
Başlat > Ayarlar > Denetim Masası'nı tıklayın ;
Program Ekle / Kaldır'a çift ​​tıkla; Microsoft internet Explorer > Değiştir / Kaldır ;
internet Explorer Onarım web Explorer tıklayın ve internet Geçiş ücretleri bildirişim> Tamam tıklayın.
Kopyala ve Yapıştır özelliği hala çalışmıyorsa, önceki Windows yapılandırmasını geri yüklemeyi deneyin:
Başlat > Ayarlar > Denetim Masası'nı tıklayın ;
Çift Ekle Program Ekle / Kaldır > Microsoft internet Explorer ;
Önceki Windows yapılandırmasını geri yükle'yi tıklayın ve Tamam'ı seçin ;
İşlemi tamamlamak için ekrandaki yönergeleri izleyin.
Sonra dosyaları inceleyip deneyebilir, dosyaları kesip yeni yere yapıştırabilirsiniz.
Yöntem 2. Kayıt Defteri Düzenleyicisi ile Kopyalama / Kes / Yapıştır çalışmıyor hatasını Düzelt
Aşağıdaki yolu izleyin: C: Windows System ve IEMIGRAT.DLL'i tıklatın . Dosya menüsünde tekrar Adlandır'ı tıklatın;
Dosyayı lemigrat.Dlx olarak yeniden adlandırın ve Windows Gezgini'ni kapatın;
Regedit ve OK tıklayın;: Başlat> Çalıştır> türünü tıklayın
Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde, Bilgisayarım > Kayıt Defteri menüsünden Kayıt Defteri Dosyasını Dışa Aktar'ı tıklatıp;
Dışa aktarılan dosyayı kaydetmek için güvenli bir yer seçin;
Dosya adı kutusuna yeni dosyanın adını yazın ve Kaydet'i tıklayın ;
Tıklayın: HKEY_LOCAL_MACHINE / Yazılım / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Kurulum / Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde Geçiş > bulun ve sağ bölmede 100 tuşunu tıklayın;
seviye menüsünde Sil'i tıklatın. Dosya menüsünde Kapat'ı tıklatın ve peşinden tüm programları kapatın;
Bilgisayarı yine başlatın ve Windows Millennium Edition yükleme CD-ROM'unu takının ve işlemi tamamlamak için yükleme yönergelerini izleyin.
Bundan sonra, Windows Gezgini ve Kopyala / Kes / Yapıştır vb özellikleri ve uygulamaları muntazam çalışıyor olabilir.

mustehzi

Üye
29 Eki 2018
111
8
Mahsûsa
Crackli bir program yüklemiştim. Fakat böyle bir sorun çıkmamıştı. Ayrıca programı yüklemek için güvenlik duvarını kapatmıştım. Advanced SystemCare 11'den olduğunu düşündüm sildim yine çözülmedi. Virüs falan olduğunu da düşünüyorum hangi programla taratayım?

Rick Grimes

Kadim Üye
4 Şub 2015
5,959
19
TURAN
Crackli bir program yüklemiştim. Fakat böyle bir sorun çıkmamıştı. Ayrıca programı yüklemek için güvenlik duvarını kapatmıştım. Advanced SystemCare 11'den olduğunu düşündüm sildim yine çözülmedi. Virüs falan olduğunu da düşünüyorum hangi programla taratayım?

Combofix'le taratmanızı öneriyorum.

Evet Advanced SystemCare'de engel olabiliyor. :)

mustehzi

Üye
29 Eki 2018
111
8
Mahsûsa
Windows Defender ile bilgisayarımı tarattım, güvenlik duvarını açtım. Advanced SystemCare 11 programını kaldırıp bilgisayarımı yeniden başlattım ve sorun çözüldü. İlgilenen herkese teşekkür ediyorum. Konu kilit.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.