Bilgisayarım Neden Kasıyor

NewPeople

Yeni üye
31 Tem 2016
4
0
Merhaba arkadaşlar size sormak istediğim şuan kullandığım dizüstü bilgisayar 5 gb ram 2 gb ekran kartı olan i5 işlemcili 2.40 ghz hızında bir bilgisayar yaşlaşık 5 yıl önce almıştım :RpS_rolleyes::RpS_rolleyes: gayet güzel özelliklerde gibi geliyodu bana şaundaki cihazların fiyatlarıyla ve özellikleriyle karşılaştırınca ama son zamanlarda league of legends da falan fps 20 ye kadar düşüyo oyun ortalarında kalite ayarları en düşükteyken ve bir internet sayfası açmaya kalktığımda 5 dk bekliyorum ilk chrome u açışımda sizce ne yapmalıyım

YURUYEDUR

Kıdemli Üye
27 Ocak 2016
3,420
5
Ötüken
Oyunlarda kasmasının sebebi ekran kartın olabilir yeni nesil olmadığı için. 5 yıl olmuş bir de zaten şuan en ideal pc bile maks. 5 yıl götürüyor. Şükür et ki 5 yıl götürmüş seni.
Driverlerini güncelle. Virüs taraması yap. Başlangıç programlarını yönet(Bilgisayarın açılış hızına etki eder). Ram'in düşük kalmış biraz, onu 8 GB yapabiliyorsan 8 yap. Windows 10 ile tanış(Format). Bunların hepsini yaptıktan sonra hala aynı sıkıntılar oluyorsa geçmiş olsun.

HaoSama

Yeni üye
15 May 2016
34
0
------------
ekran kartı modelini söyle ram in gayet yeterli ama laptopların belirli ömrü vardır hiç format atmadıysan sıfırla gitsin uğraşma öyle taratmayla falan yedekle her şeyi bak keyfine sonra :)

Büyük ihtimal virüs girmiştir laptop'a

NewPeople

Yeni üye
31 Tem 2016
4
0
Hepinize çok teşekkürler dediklerinizi uyguluycam öncelikle ekran kartım Nvıdıa gt 540M 2gb işlemcimde 2.nesil i5 hiç format atmadım işte windows 10 a güncelliyimi

ByNothing

Katılımcı Üye
15 Tem 2016
418
0
Cmd://Color2
Merhaba arkadaşlar size sormak istediğim şuan kullandığım dizüstü bilgisayar 5 gb ram 2 gb ekran kartı olan i5 işlemcili 2.40 ghz hızında bir bilgisayar yaşlaşık 5 yıl önce almıştım :RpS_rolleyes::RpS_rolleyes: gayet güzel özelliklerde gibi geliyodu bana şaundaki cihazların fiyatlarıyla ve özellikleriyle karşılaştırınca ama son zamanlarda league of legends da falan fps 20 ye kadar düşüyo oyun ortalarında kalite ayarları en düşükteyken ve bir internet sayfası açmaya kalktığımda 5 dk bekliyorum ilk chrome u açışımda sizce ne yapmalıyım

Acaba güç ayarlarına(pil)e tıklayarak yüksek performansa alırmısın güç tasrrufundaydı bbnmki
1.40 ghz 4 gbram 1.65 gb ekran kartı 10 fps alıyodum

Anonim123

Üye
10 Haz 2016
79
0
Format at Driver booster ile driverları kur
Format sonrası uygulama paketini indir içinden senin için gerreken uygulamaları kur
Bir antivirüs satın al veya Avira indir
Mis gibi kullan [Ben öyle yaptım :) - Windows 10 a attım pcyi]

NewPeople

Yeni üye
31 Tem 2016
4
0
Format at Driver booster ile driverları kur
Format sonrası uygulama paketini indir içinden senin için gerreken uygulamaları kur
Bir antivirüs satın al veya Avira indir
Mis gibi kullan [Ben öyle yaptım :) - Windows 10 a attım pcyi]
Zaten en yakın zamanda onuda yapıcam ya 5 yıllık pc 1 kere format yüzü görmedi çıldırıyo ama ben linux kullanmak istiyorum sanal makine kurdum ama tatmin etmedi pek niyeyse linux kursam oyunları destekliyomuydu o ona bir bakıyım ben

BenzinsizFerrari

Uzman üye
3 Şub 2015
1,121
0
bilgisayarı uçurma yöntemleri:
1) format at
2) ağır antivirüs programları kullanmaktan kaçın
3)c cleaner yükle.gereksiz dosyaları belirli aralıklarla silsin/tarasın(örn haftada bir)
4)görev yöneticisini açıp ne olduğu belirsiz işlemleri sonlandır. gereksizleri sonlandır.
5)web tarayıcılarının geçmişini çerezlerini vesaire en baştan sil (haftada 1)
6)bir oyun güçlendirici program yükle. ciddi manada ram'de boşluk yaratabiliyorlar :)

Hiçbirisi olmadı ise overclock yap pc yi. bilmiyorsan uzmanına yaptır. tahminimce 15-30 liraya yaparlar.

iyi eğlenceler

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.