Bilgisayarım Sürekli Donuyor

Hemosu

Katılımcı Üye
3 Ocak 2016
959
4
Kayseri
Selamun Aluyküm Arkadaşlar bilgisayım Sürekli donma yapıyor ne yaptıysam düzeltemedim Format atım macunlarını yeniledim Sildim süpürdüm temizledim hard disk değistirdim ama nafile ne yaptıysam olmadı Sebebini bilen arkadaşlar varmı ? PC ÖZELİKLERİ RESİMDE MEVCUT ŞİMDİDEN TŞK EDERİM
https://i.hizliresim.com/WXL3pm.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

RePLiKa

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,885
25
Türkiye
Cevap: Bilgisayarım Her 20-30-40- dk aralıkta donuyor

Dostum i3 kullanıyorsun. Kasma donma yapması normal gibi ayrıca yfanlarla ilgili sıkıntı da olabilir. Benim masaüstü bilgisayarım mesela dediğin süre zarflarında kendi kendine yeniden başlatıyordu :D

NoteBox

Uzman üye
23 Ağu 2017
1,925
1
21
İrlanda

1.Virüs Bulaşmıştır.
2.Ekran Kartından Olabilir.
3.Pc Eskiyse Ram Düşüklüğünden Kaynaklanıyordur.
4.Eğer Ekran Kartın Sağlamsa Pc eski Değilse Virüs Yoksa Her İhtimale Karşı ComboFix İle Pc Temizle..

Hemosu

Katılımcı Üye
3 Ocak 2016
959
4
Kayseri

Hepsini Kontrol ettim ama bu bilgisayarın bu özeliklerde PAT BİRDEN DONMASI ÇOK SAÇMA NE GİBİ SORUNU VAR ANLAMIŞ DEĞİLİM

Hemosu

Katılımcı Üye
3 Ocak 2016
959
4
Kayseri

Dostum i3 kullanıyorsun. Kasma donma yapması normal gibi ayrıca yfanlarla ilgili sıkıntı da olabilir. Benim masaüstü bilgisayarım mesela dediğin süre zarflarında kendi kendine yeniden başlatıyordu :D

Daha beterinide kullandım emin ol böyle bir sıkıntı yaşamadım bu bilgisayar diğerlerine nazaran canavar olması gerekiyor ama patates yav

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,401

Merhaba donanımın biraz eski birde oyun varsa dediğin şeyleri yapması normal yinede driverlerini güncel tutmaya çalış az da olsa etkisi olacaktır

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6

Hepsini Kontrol ettim ama bu bilgisayarın bu özeliklerde PAT BİRDEN DONMASI ÇOK SAÇMA NE GİBİ SORUNU VAR ANLAMIŞ DEĞİLİM

Devamlı kullandığınız bir program varsa onun çalışması ile alakalı bir durumda olabilir. Antivirus, Chrome vs. bu duruma yol açıyor olabilir.

'Peker

Katılımcı Üye
23 Mar 2018
651
23
Kayseri
+ Ağır Programlar Varsa Kaldırın
+ Ramınızı Yükseltin
+ Önemli Bir Çalışma Yapacağınız Zaman Bilgisayarı Yeniden Başlatın (RAM GEÇİCİ HAFIZADIR BİLGİSAYARI YENİDEN BAŞLATINCA TEMİZLENİR)
+ Gereksiz Programları Silin
+ C Diskinde Yer Açın

Eronmay

Özel Üye
18 Tem 2016
4,262
1,001
Merhaba, Başlangıçda Açılan Uygulamaları Kapatın, Ram Slotlarınızı Temizleyin, İşletim Sisteminizin Doğru Seçimini Yapın Ve Driverlerinizi Güncel Tutun.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.