Bilgisayarım ve Korunması

yenidenotuken

Yeni üye
23 Ocak 2019
29
0
Ötüken
Kolay Gelsin,
Taksitini yeni bitirdiğimiz akademisyen bilgisayarımın özellikleri şöyle;
İşlemci: AMD A9-9410 RADEON R5, 5 COMPUTE CORES 2C 3G 2.90Ghz
RAM:4.00 GB
Windows 8 64x
Bilgisayarımda Esed kullanıyorum Güncel tutmaya çalışıyorum. Birde Drive Booster ile sürücülerimi güncel tutmaya çalışıyorum. Bilgilerim kayıtlı değil.
Bilgisayarıma katkı yarar sağlayacak başka neler yapabilirim?
Korunması - Temizliği ve Güncelliği açısından.
Korunması için kendi antivirüs programımı yazana kadar Esed. ComboFix önerelenler çok.
İyi Forumlar..

F3NR1R

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
611
0
Windows Defender kişisel kullanım için yeterli, sürücü güncellemelerini mümkünse kendi web sitelerinden manuel olarak yapın, temizlik için CCleaner veya alternatiflerini ara sıra kullanmanız yeterli. Kendi antivirüs programımı yazana kadar derken? Antivirüs programı yazmayı mı planlıyorsunuz? ve yazana kadar dediğinize göre Anti-virüs programlarının diğerlerinden daha mı iyi olmasını bekliyorsunuz? Anti-virüs programı yazmak gereksiz ve zaman kaybı bir uğraş olur ayrıca hiçbir işe yaramaz. Combofix'e gerek yok virüs olduğunu düşünüyorsanız Hitman Pro ya da Combofix kullanın sürekli kullanmaya gerek yok onlarıda. Ayrıca iyi bir güvenlik için anti-virüsden çok güvenlik duvarı öneririm.

Gauloran

Moderasyon Ekibi Lideri
7 Tem 2013
8,202
676
Kolay Gelsin,
Taksitini yeni bitirdiğimiz akademisyen bilgisayarımın özellikleri şöyle;
İşlemci: AMD A9-9410 RADEON R5, 5 COMPUTE CORES 2C 3G 2.90Ghz
RAM:4.00 GB
Windows 8 64x
Bilgisayarımda Esed kullanıyorum Güncel tutmaya çalışıyorum. Birde Drive Booster ile sürücülerimi güncel tutmaya çalışıyorum. Bilgilerim kayıtlı değil.
Bilgisayarıma katkı yarar sağlayacak başka neler yapabilirim?
Korunması - Temizliği ve Güncelliği açısından.
Korunması için kendi antivirüs programımı yazana kadar Esed. ComboFix önerelenler çok.
İyi Forumlar..

Merhaba, bilgisayar güvenliği bölümünü takip edebilirsiniz. Aşağıdaki konuları inceleyebilirsiniz.

Önemli //Üst Düzey Güvenlik - Dev Konu//SolidStar Farkıyla
Önemli Bilgisayar Güvenliğinizi Sağlayın ! // Geniş Anlatım //
Önemli PC Virüslü yada Yavaşsa GİR !
Önemli SandBoxie Kurulum & Ratlardan Korunma Yöntemleri // Black-Turtle

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
323
Aslında şöyle söyliyeyim illaki bir virüs programına gerek var mı ? olabilir ama dikkatli bir kişiyseniz virüs indirme olasılığınız daha düşüktür güvenmediğiniz sitelerden indirme yapmazsanız bilgisayarınıza her flashı takıp kullanmazsanız yada taratmadan kullanırsanız virüs yersiniz. Ben hiç program kullanmıyorum pekte indirme yapmıyorum yaparsam belli başlı güvenilir sitelerden yapıyorum bu daha yararlı oluyor. İyi forumlar.

yenidenotuken

Yeni üye
23 Ocak 2019
29
0
Ötüken
Windows Defender kişisel kullanım için yeterli, sürücü güncellemelerini mümkünse kendi web sitelerinden manuel olarak yapın, temizlik için CCleaner veya alternatiflerini ara sıra kullanmanız yeterli. Kendi antivirüs programımı yazana kadar derken? Antivirüs programı yazmayı mı planlıyorsunuz? ve yazana kadar dediğinize göre Anti-virüs programlarının diğerlerinden daha mı iyi olmasını bekliyorsunuz? Anti-virüs programı yazmak gereksiz ve zaman kaybı bir uğraş olur ayrıca hiçbir işe yaramaz. Combofix'e gerek yok virüs olduğunu düşünüyorsanız Hitman Pro ya da Combofix kullanın sürekli kullanmaya gerek yok onlarıda. Ayrıca iyi bir güvenlik için anti-virüsden çok güvenlik duvarı öneririm.

Windows Defender bir vakitler kullanıyordum lakin pc nin fazla kasıldığını gördüm. Aşılamayacak bilgisayarın olmadığını biliyorum kendi anti virüs programımı yazma fikrim buradan geliyor. Torjenler vb zararlı yazılımlar her antivirüs programında gözükmüyor hele ki kendini gizleyebilen sistem dosyası gibi gözüken virüsler. Şuana dek rastlamadım.Temkinli oluyorum.

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,577
767
virüs programlarına güvenme yavaşlatmaktan başka bir işe yaradıkları yok bilmediğin linklere tıklama her dosyayı indirme bilmediğin diskleri cihazları bağlama en iyi koruma yöntemi

F3NR1R

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
611
0
Windows Defender bir vakitler kullanıyordum lakin pc nin fazla kasıldığını gördüm. Aşılamayacak bilgisayarın olmadığını biliyorum kendi anti virüs programımı yazma fikrim buradan geliyor. Torjenler vb zararlı yazılımlar her antivirüs programında gözükmüyor hele ki kendini gizleyebilen sistem dosyası gibi gözüken virüsler. Şuana dek rastlamadım.Temkinli oluyorum.

Kendi antivirüsünü yazman fikrini pek faydalı bulmuyorum öncelikle virüs analizi yapacak bunları program veritabanına sürekli ekleyecek profesyonel bir ekibin yoksa sistemine faydadan çok zararı olacaktır.

Antivirüs kullanımı çok gerekli değil defender açık onun dışında herhangi bir şey kullanmıyorum herhangi bir sıkıntı olmuyor.

AltayCyber

Coder Life'
1 Ara 2018
605
22
Kafkasya
virüs programlarına güvenme yavaşlatmaktan başka bir işe yaradıkları yok bilmediğin linklere tıklama her dosyayı indirme bilmediğin diskleri cihazları bağlama en iyi koruma yöntemi

Kardeşimin dediğine bende katılıyorum. Bilgisayarım da AVG İNTERNET FULL, MCAFFE etkin bir şekilde çalışltıkları halde sadece bir URL ile tüm klasörlerim ve dosylarım fidye virüsüne muzdarip kaldı. En iyiisi dikkat bence.

ByQueny

Uzman üye
8 Ara 2018
1,281
1
Merhaba dostum olabildiğince free antivirüs kullanma yani pek işe yaramıyor ama maddi durumun elverişli değil ise free kullanabilirsin asla Crack indirme çok zarar verir driverlarını güncelle haftada en az 2 3 gün Windows update ile kontrol et

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.