bilgisayarım yavaş ne yapmam gerekir ?

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
pcmin açılışı aşırı yavaş çalışması da biraz yavaş benim pcmi hızlandırmam için yapmam gerekenleri adımlar halinde sıralar mısınız
not: ssd alamam yeni pc alamam pc ye format atamam
teşekkürler,iyi forumlar...

Son düzenleme:

xeax

Uzman üye
15 Şub 2021
1,111
578
localhost
pcmin açılışı aşırı yavaş çalışması da biraz yavaş benim pcmi hızlandırmam için yapmam gerekenleri adımlar halinde sıralar mısınız
teşekkürler,iyi forumlar...
Sistem tozlu ise temizle
Unlostun FPS videolarını izle işey yaramazsa format atıp makineyi sıfıra çek
Anakart işlemcin OVERCLOCK Uyumluysa OVERCLOCK Yap
Hiçbiri işey yaramadıysa PC almaktan başka çare yok

Eshemariken

Yeni üye
10 May 2021
15
8
Malesef bu gibi durumlarda donanım değişikliği olmadan gözle görülür iyi bir performans elde edemezsiniz.Format atmak,başlangıç programlarını devre dışı bırakmak,windows u performans moduna almak,gereksiz dosyaları silmek gibi az da olsa fark edecek çözümleri uygulayabilirsiniz ama dediğim gibi iyi bir performans artışı için donanım değişikliği özellikle SSD yükseltmesi şart.

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-
Merhaba değerli üye;

Aşağıdaki işlemleri yapmanızda fayda var.

• Bilgisayarınızı uyku moduna almayın, kapatın
  • Görev Yöneticisi’ne danışın
  • Arka planda çalışan programları kapatın
  • Başlangıç programlarını azaltın
  • Antivirüs programlarını durdurun
  • İnternet tarayıcınızı kontrol edin
  • Otomatik senkronizasyonu durdurun
  • Depolama alanını boşaltın
  • Güncellemeleri kontrol edin
  • Virüs taraması yapın
  • Donanımlarınızı kontrol edin
  • Her şeyi silin ve yeniden başlayın

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Yani yılını değil de kaç zamandır donanımsal bakım yapılmadığını sormak istedim
muhtemelen 1 yada 2

Merhaba değerli üye;

Aşağıdaki işlemleri yapmanızda fayda var.

• Bilgisayarınızı uyku moduna almayın, kapatın
  • Görev Yöneticisi’ne danışın
  • Arka planda çalışan programları kapatın
  • Başlangıç programlarını azaltın
  • Antivirüs programlarını durdurun
  • İnternet tarayıcınızı kontrol edin
  • Otomatik senkronizasyonu durdurun
  • Depolama alanını boşaltın
  • Güncellemeleri kontrol edin
  • Virüs taraması yapın
  • Donanımlarınızı kontrol edin
  • Her şeyi silin ve yeniden başlayın
1) yapıyorum
2)nasıl yani ?
3)yapıyorum
4)yapıyorum
5)yapıyorum
6)nasıl yani ?
7)nasıl yani ?
8)yapıyorum (toplam 100 gb 24 gb yer var)
9)yapıyorum (herşey güncel 3 driver hariç onları da güncellemememi önerdiler pc ye sorun çıkarmasın diye)
10)yapıyorum (virüs yok)
11)yapmıyorum (eski) (düzeltmem)
12)yapmıyorum yapmam

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Bana kalırsa o da yapılması gerek. Bir de soğutucu fanlar iyi çalışmıyorsa onlar da çok ısınmaya sebep olduğu için yavaşlamaya sebep oluyor
Allah a şükür ısınma yok ne yavaşlatıyor olabilir mesela chrome de 15000 tarayıcı geçmişi var 70 indirme geçmişi var 1500 kayıtlı site çerezi var 700 kayıtlı site ayarı var olabilir mi ?

thecybrap

Üye
14 Tem 2021
67
16
32
bilgisayarının hızlı açılmasını istiyorsan ilk önce başlangıç programlarını kapatmalısın(defender ve av hariç) sonra kayıt defterini temizleyip birleştirmelisin bişr de diski birleştirip yer açman gerek önerdiğim programlar(kayıt defteri, disk birleştirme ve başlangıç düzenlme vb bir çok şey için) : winutilites ve wise care 365

'Serdengecti

Katılımcı Üye
8 Ara 2020
524
139
Özel Kuvvetler Komutanlığı
Merhaba değerli üye bilgisayarınızın özellikleri düşük ise yavaş açılması normaldir bazı virüslerde bilgisayarı yavaşlatabiliyor Virüs Nedir? Virüs İsimleri Nelerdir Ve Korunma Yolları Nelerdir? bu konuma bakarsanız korunma yollarına bakabilirsiniz ben içlerinden malwarebytes öneririm indirip bı tarayın benim bilgisayarımada bulaşmıştı bir zamanlar baya yavaş açılıyordu malwarebytes indirmiştim tarattığımda virüs çıkmıştı virüsler silindikten sonra bilgisayarım daha hızlı olmuştu ben bı taratmanizi öneririm iyi forumlar dilerim

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Merhaba değerli üye bilgisayarınızın özellikleri düşük ise yavaş açılması normaldir bazı virüslerde bilgisayarı yavaşlatabiliyor Virüs Nedir? Virüs İsimleri Nelerdir Ve Korunma Yolları Nelerdir? bu konuma bakarsanız korunma yollarına bakabilirsiniz ben içlerinden malwarebytes öneririm indirip bı tarayın benim bilgisayarımada bulaşmıştı bir zamanlar baya yavaş açılıyordu malwarebytes indirmiştim tarattığımda virüs çıkmıştı virüsler silindikten sonra bilgisayarım daha hızlı olmuştu ben bı taratmanizi öneririm iyi forumlar dilerim
pek çok anti ile taradım bir virüs yok ama pc yavaş
ne yavaşlatıyor olabilir mesela chrome de 15000 tarayıcı geçmişi var 70 indirme geçmişi var 1500 kayıtlı site çerezi var 700 kayıtlı site ayarı var olabilir mi ?

'Serdengecti

Katılımcı Üye
8 Ara 2020
524
139
Özel Kuvvetler Komutanlığı
pek çok anti ile taradım bir virüs yok ama pc yavaş
ne yavaşlatıyor olabilir mesela chrome de 15000 tarayıcı geçmişi var 70 indirme geçmişi var 1500 kayıtlı site çerezi var 700 kayıtlı site ayarı var olabilir mi ?
Merhaba değerli üye olabilir forumumuzda bunları temizlemek için konular açılmıştır onlarıda deneyin olmazsa siz en iyisi bı format atın büyük ihtimalle düzelecektir format atarken dikkatli olmayı unutmayınız iyi forumlar dilerim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.