Çözüldü Bilgisayarım Yavaşlıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TrQures

Uzman üye
31 Tem 2017
1,852
1
Cehenem
Arkadaşlar 1 Hafta Önceye Kadar Bilgisayarım Baya İyiyken Şuan Baya Kötü Oldu Bilgisayarı Açıyorum Yavaş Açılıyor Sonra Google Ye Basıyorum 2-3 Kez Açmıyor Ve Diğer Dosya Programlar İçinde Geçerli. Ve Mavi Ekran Hatası Veriyor Bazen Bilgisayarı Açarken Windwos Dosya Taraması Yapıyor. Ve İnternet Hızım Baya İyiyken Çok Yavaş Giriyor Alta "Ön Bellek Bekleniyor Yazıyor"

Bilgisayarı 2 Kere Formatladım Düzelmedi

Bende R10 Da Konu Açtım Dedilerki. Harddiskin Ömrü Az Kalmış Dediler Ve Doğru Dediler Harddisk Programından Baktım %42 Ömrü Kalmış Harddiskin.

Asıl Sorum 1.700 TL Ye

Bir Bilgisayar Mevcut 2. Nesil İ5 İşlemci , 8GB Ram , 350 GB HDD, Nvidia GT 730 4GB Ekran Kartı

Bunu Almakmı Mantıklı Yoksa Harddisk Ve Ekran Kartı ALıp Bilgisayara Devam Etmekmi Ve Param Oldukça Geliştirmekmi?

Ayrıca 1.700 TL Yide Toplıya Bilecegimi Sanmıyorum Taksit Yaptıra Bilirim Anca Oda Çok Sıkıntı Düzenli Gelirim Yok.

Ve Arkadaşlar Bana ROBLOX Oynıya Bilecegim Bir Ekran Kartı Önerirmisiniz Önceden NVİDİA GT 730 4GB Vardı Nolduysa Bozuldu Birden Bire Yeni Alacagım Şimdi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Dediğin bilgisayarda iyi bir bilgisayar değil. Şuan kullandığın bilgisayarın modeli ne bilmiyorum tabiki ama hdd deyse tek sorun hdd almanı tavsiye ederim. 2. ellere bulaşma tavsiyem.

Konce

Üye
11 Ağu 2018
233
1
Edirne
Hdd al ona temiz bir windows formatı atabilirsin 2.el asla önermem mavi ekran sorunu yazılımsal olabilir ama donanımdan yana daha yakınım diğer bileşenlerle uğraşmadan başta ilk olarak hdd yi deneyelim en kötü 120gb bir hdd alırsın veya 250gb ona windows atarsın diğer hdd yi veri olarak kullanırsın bu alacağın 250gb rpm i yüksek veya eğer biraz daha masraf yapıp ssd alabilirsin ama diğer hdd de virüs veya kullandığın bir yazılımda sıkıntı olmadığından eminsen yeni ssd yi kullan eskiyide veri yedeklemek için usb ile veya yer varsa takabilirsin

Depdip

Uzman üye
20 Ağu 2017
1,578
0
NewYork
Donanımsal sorundan ötürü kaynaklanmaktadır. İlgili yerlerden sorunun hangi donanım parçasından ötürü olup olmadığını öğreniniz. Gerekli parçayı değiştirdikten sonra eski haline dönecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.