Bilgisayarim yeni ve bugun ilk defa bilgisayar acilirken cmd acildi ve kapandi nasil cozulur veya virus mu girmis olabilir?

[KIRMIZI]

Üye
27 Eyl 2022
165
34
Allah nerede isterse
Konuya resim koyup yazıları renklendirsen daha güzel olabilirdi, eline sağlık.
Teşekkürler

Resimle ve rengli harflerle yaplsayd guzel olurdu açık olurd, eline sağlk
Evet, teşekkürler

merakınızı gidermek açısından daha kıdemli kişilerin cevap vermesi daha iyidir fakat korkulacak birşey yoktur çok korkuyorsanız biçimlendirip((ing) format) antivirüs uygulaması kurabilirsiniz

ayrıca donanıma zarar veren virüs eskidendi artık yok gibi birşey yani zarar gelirse bilgilerinize gelir donanıma zarar gelmez

ek olarakda yeni alımmış bilgisayarda virüs çıkma olasılığı zaten azdır fakat herkesin ellediği stant bilgisayarını göndereceklerinide sanmıyorum

NOT:

genede virüs çıkma olasılığı var fakat bu çok az ve birisinin oturup virüs bulaştırmaya uğraşmaşı gerek

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lihtg

Moderatör
15 Mar 2022
2,024
79
861
lihtgTHT.php
Dostum merhabalar, arada sistemsel olarak cmd açılıp kapanıyor gibi gözükebilir. Sonuçta arka planda zaten bişeyler açılıp kapanıyor. Hocamın dediği gibi bi tarama yapabilirsin virüs programlarıyla ama ben de bir şey olduğunu zannetmiyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.