Çözüldü Bilgisayarıma Kali Linux kuramıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kiril

Yeni üye
16 Nis 2019
23
0
Arkadaşlar windows işletim sistemli bilgisayarım var anakartım desteklemediği için Sanal Makine kuramıyorum bu yüzdende Kali kullanamıyorum

önerebileceğiniz bir şey varmıdır nasıl Kali Linux kullanabilirim?

yada hiç bir şekilde olmaz diyosanız da yazın bileyim.

teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
58
Ankara
Merhaba,

Sanal makine desteklemediğine göre dual boot yapabilirsiniz.

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=XSOefpxzV7k"]https://www.youtube.com/watch?v=XSOefpxzV7k[/ame]

WolfCod3r

Üye
29 Eki 2018
80
2
127.0.0.1
dostum ben de sanal makineye kuramıyorum dual boot olarak kullanıyorum bunun için disk bölümelemesinden yeni birim oluşturman lazım kaliyi kurarken disk tarafına gelince manual kurulumu seç ve daha sonra disk in içinde otomatik bölümlendir de eğer bu yazıyı anlamdıysan şu videoyu izleyebilirsin

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=XSOefpxzV7k[/ame]

teşekkürler :)

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
323
Arkadaşlar windows işletim sistemli bilgisayarım var anakartım desteklemediği için Sanal Makine kuramıyorum bu yüzdende Kali kullanamıyorum

önerebileceğiniz bir şey varmıdır nasıl Kali Linux kullanabilirim?

yada hiç bir şekilde olmaz diyosanız da yazın bileyim.

teşekkürler
Bende de aynı şekilde oluyor Usb belleğiniz varsa usb belleğinize kaliyi kurup usb bellek üzerinden açabilirsiniz. Youtube'de videoları bulunmakta. İyi forumlar.

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
İlk olarak AOMEI Partition Assistant uygulaması ile diskinizden Linux için kullanacağınız bir bölüm ayırınız. Ardından kullanmak istediğiniz bir dağıtımın .iso'sunu indirip Rufus adlı araç ile yazdırdıktan sonra sistemi USB bellek ile başlatınız. Linux için bölümlediğiniz bölüme kurulumu gerçekleştirip hem Windows kullanımına devam ederken aynı zamanda da Linux kullanımına başlayabilirsiniz

Kiril

Yeni üye
16 Nis 2019
23
0
HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

dual boot denedim daha önce bi sıkıntı çıktı bilmiyorum tekrar yapmak istemiyorum bu yüzden usb belleğe kurmayı deniycem olmadı dual boot'a bi şans daha vericem tekrardan teşekkürler hepinize

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.