Bilgisayarıma ne olmuş olabilir??

miyoz

Üye
26 Haz 2016
205
0
Cehennem
Bilgisayarımda wiindows10 yüklüydü. sıkılıp win7 ye geçeyim dedim (home premium) [2 kere attım] formattan sonra durum böyle oldu. çok şeyler denedim çözümünü bulamadım.

İnternette dolaşırken aniden bu hatayı veriyor.. (Her zaman değil arada bir) 1 dakika felan böyle devam ediyor (yani sayfayı yenilesem veya başka bir sayfa açsam; açıldıktan 1-2 saniye sonra bu hatayı tekrar veriyor)

Yüksek boyutta dosya indirirkende dosyalar hatalı iniyor. (Rar dosyalarınd sıkıştırma hatası, setup dosyalarında yükleme hatası gibi)

Sanırım internette bir aksaklık oluyor

maxresdefault.jpg

Virüs/çerezler söz konusu değil
Sorun Chromede değil, bir sürü tarayıcıda denedim hepsinde aynı sorun gerçekleşiyor.
Sorun wifi'mdede değil başka bir wifiye bağlandığımdada aynı hatayı alıyorum.

Çözümü bilen, küçücük bir fikri olanı bile dinleyebilirim. lütfen yardım :) teşekkürler

DoktorEnd

Yeni üye
2 Nis 2016
19
0
1-Krdş Driver Booster yükleyip lisansını gir orjinal yap ve herşeyini güncelle
2-Wifi yada Ethernet driverini güncelle
3-Şayet antivirüs varsa devre dışı bırak
4-Formatta arıza olabilir bu yüzde sorun olmuş olabilir :)

miyoz

Üye
26 Haz 2016
205
0
Cehennem
ethernet driverını güncellesen belki düzelir

Hemen deneyip geliyorum doğru dedin

1-Krdş Driver Booster yükleyip lisansını gir orjinal yap ve herşeyini güncelle
2-Wifi yada Ethernet driverini güncelle
3-Şayet antivirüs varsa devre dışı bırak
4-Formatta arıza olabilir bu yüzde sorun olmuş olabilir :)

Anti virüs yok, 2 farklı format denedim biri el değimiş biri el deymemiş :)

Driverları hep Yerel disk 'D' ye attığım driver pack solution programıyla yüklüyorum dediğiniz gibi DPS programında gerçekleşmiş bir sorun buna sebep olabilir

İkinizede teşekkür ederim deneyip geliyorum :)

Edit: driver'ı yükledim hatayı bekliyorum

Son düzenleme:

shardamaka

Yeni üye
24 May 2016
44
0
Ankara
yukarıdaki arkadaşların dediği gibi ethernet driverın da yanlışlık olabilir yada o driverı kabul etmediği için böyle hata veriyordur. Sen aygıt yöneticisine girip ethernet driverın uyumlu olup olmadığına bakabilir misin?

erman19bs

Katılımcı Üye
5 Mar 2016
521
0
bursa
dostum en basit ihtimal ne olabilir biloyomusun saat ve tarih yanlistir saka deil bu ciddiyim bi bak

eger olmuyorsa arkadaslarin dedigi gibi wifi veya etharnetleri felan guncelle

bide sunu deneyebiirsin modemi pc ye baglayip internete girmeyi bi dene cevap ver sonra

miyoz

Üye
26 Haz 2016
205
0
Cehennem
Kardeşim pcyi ağ ile güvenli modda çalıştırıp bi gir bak aynı hatayı tekrar veriyor mu?

Evet aynı hata güvenli moddada karşıma çıkıyor

yukarıdaki arkadaşların dediği gibi ethernet driverın da yanlışlık olabilir yada o driverı kabul etmediği için böyle hata veriyordur. Sen aygıt yöneticisine girip ethernet driverın uyumlu olup olmadığına bakabilir misin?

Aygıt yöneticisinin görüntüsünü atıyorum ancak ethernet yazan bir aygıta rastlayamadım. Donanımdamı hata var diye düşünüyorum.

NEvqR5.png

aynısı bendede olduydu bilgisayarında skype varmı ?

Bir programla çakışaması mantıklı geldi ancak skype kullanmıyorum. Güvenli moddada aynı hatayı almıştım

dostum en basit ihtimal ne olabilir biloyomusun saat ve tarih yanlistir saka deil bu ciddiyim bi bak

eger olmuyorsa arkadaslarin dedigi gibi wifi veya etharnetleri felan guncelle

bide sunu deneyebiirsin modemi pc ye baglayip internete girmeyi bi dene cevap ver sonra

Tarih saat düzgün, kabloyu bağlamayı denedim ancak bilgisayarım algılamadı, kabloda hata olabileceğini düşünüp yeni bir kablo aldım ancak hala durum aynı algılamıyor. sanırım sorun ethernette

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.