Bilgisayarıma rat sızdırdığını söyleyip şantaj yapıyor

Ayberk25

Katılımcı Üye
21 Nis 2016
436
9
c:/
Beyler instagram şifremi yenilemek için mailime girdiğimde gereksiz kutusunda bir mail gördüm bilgisayarıma rat sızdırdığını söyleyip para istiyor daha önce başına böyle bir şey gelen var mı
Mail şu şekilde:

I recorded you - 159789
IK

I Know <[email protected]>
23.11.2019 (Cmt) 07:01
Gereksiz E-posta
Kime:
*********@hotmail.com;
Hey, I know your password is: 159789

Your computer was infected with my malware, RAT (Remote Administration Tool), your browser wasn't updated / patched, in such case it's enough to just visit some website where my iframe is placed to get automatically infected, if you want to find out more - Google: "Drive-by exploit".

My malware gave me full access and control over your computer, meaning, I got access to all your accounts (see password above) and I can see everything on your screen, turn on your camera or microphone and you won't even notice about it.

I collected all your private data and I RECORDED YOU (through your webcam) SATISFYING YOURSELF!

After that I removed my malware to not leave any traces.

I can send the video to all your contacts, post it on social network, publish it on the whole web, including the darknet, where the sick people are, I can publish all I found on your computer everywhere!

Only you can prevent me from doing this and only I can help you out in this situation.

Transfer exactly 1400$ with the cryptocurrency DASH (DSH) to my DASH (DSH) address.

It's a very good offer, compared to all that horrible shit that will happen if I publish everything!

You can buy DASH (DSH) here: www.cex.io , www.binance.com , www.bitpanda.com , or Google for other exchanger.
You can send the DASH (DSH) directly to my address, or create your online wallet first here: www.cryptonator.com , www.freewallet.org or download and install your hardware wallet EXODUS first from: www.exodus.io and then send to mine.

My DASH (DSH) address is: XnfypYUMso855erq8vmsdGcFPcnWeUh1G4

Copy and paste my address, it's (cAsE-sEnSEtiVE).

I give you 2 days to transfer the DASH (DSH).

As I got access to this email account, I will know if this email has already been read.
If you get this email multiple times, it's to make sure you read it, my mailer script has been configured like that and after payment you can ignore it!
After receiving the payment, I will remove everything and you can life your live in peace like before.

Next time update your browser before browsing the web!

Moderatör tarafında düzenlendi:

stayhigh

Katılımcı Üye
17 Eyl 2019
647
2
Mars
Cevap: Bilgisayarıma rat sızdırdığını söyleyip şantaj yapıyor yardım

İnanma böyle şeylere, çok merak ediyorsanda Virüs taraması yap bilgisayarında olurda bişey çıkarsa siber polise gidebilirsin kanıtlarınla birlikte.

'Leo

Uzman üye
17 May 2018
1,357
4

Merhabalar şimdiden polise gitmenizde fayda var Kaspersky yada malwarebytes ile pcnizi taratın

T3R971S

Üye
22 May 2016
157
0

Bana da geliyo böyle şeyler inanma keriz arıyorlar en iyisi pc ni tarat zemana antilogger indir eğer bişey çıkarsa temizleme direk format at hesaplarinin sifresini değiştir tamamdir

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,585
14
770

merhaba

korkutmak için gelmiş boş bir maile benziyor yinede bir antimalware ile tarayın içiniz rahat etsin

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
3
323

Bilgisayarınızda anormal şeyler görüyorsanız. Görev yöneticisi devre dışı bırakılmıştır ve ya özel dosyalarınızın koybolması gibi durumlar var ise, egm siber suçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli

Kendini tatmin ederkenki halini kaydettim diyo. Bi düşün o halde seni beni onu kim görmek ister. Julia Ann falan değiliz sonuçta. Biraz benim gibi paranoyak olun ve laptop'ın kamera kısmına siyah bant çekin kullanmayacaksınız sonuçta. O maillere de he he de geç.

mehtsya

Yeni üye
14 Haz 2019
39
0

knk inanma bunlara illegal ortamlarda dolaşan artık mağara olmuş bir taslaktır. yaptıkları şey şu önce data çekiyorlar sonra ne kadar mail varsa hepsine aynı şekil spam yapıyorlar düşen olursada(oluyor) parayı vuruyorlar.

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,428
49
975
Merhaba
Öncelikle Bu Mailin Saçmalığın Daniskası Olduğunu Söyleyebilirim Eğer Gerçekten Bilgisayarınıza Sızsaydı Size Mail Değilde Başka Şekilde Gösterirdi Ayrıca O Mailin Orada Ne Kadar Durduğu Belli Değil Yani Buda Yalan Bir Mail Olduğunu Gösterir Ama Güvenlik Problemi Çekiyorsanız Bilgisayarınızı Taratabilirsiniz Yada Format Atabilirsiniz(Gerek Olmayacak Bir Yöntemdir Bu.) Ve Ardından Siber Polise Başvuru Yapabilirsiniz.
İyi Forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.