Bilgisayarıma Sızıldığını Düşünüyorum

VelaciRaptor

Yeni üye
19 May 2018
24
0
Masaüstü duvar kağıdım kendi kendine değişti.
Duvar kağıdı resminin konumunu nasıl bulurum?
Hacklenip hacklenmediğimi nerden anlarım?
Bilgisayarımı nasıl temizlerim?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

hyperduffy

Üye
20 May 2019
190
4
CyBeR
Cevap: Sanırım hacklendim.

Bunu anlamanın bir cok yolu var örneğin:
Bilgisayarmızda Kontrolumuz Dısında Çalısmalar Oluyorsa:Ama eğer siz nette önünüze gelen siteden ve önünüze gelen disket/cd den program vs.. yüklüyorsanız, internetteyken siz herhangi bir islem yapmamanıza ragmen bilgisayarınız bir seyler yuklemeye devam ediyor ,cd kapagınız acılıp kapanıyor , mouseunuzun isteginizin dısında hareket ediyor ,ekranınıza resim veya yazılar geliyorsa ..yani bilgisayrınızda sizin kontrolunuz dısında herhangi bir olay gerveklesiyorsa bilgisayranızda trojan vardır diyebiliriz ama yinede bu kesindir diye bir yargı verilemez. Eğer internetten dosya download etmiyorsanız , chatte herhangi birisinden dosya almıyorsanız ve bilmediğiniz disketlerden veya cdlerden birşeyler yüklemiyorsanız,programlarınız ı veya oyunlarınızı dergi cdlerinden vaya güvenilir yerlerden kuruyorsanız trojan kesinlikle yoktur sizde.
Keylogger Tespit Yöntemi
Yöntem 1:Ctrl + alt + delete tuşlarına basıp "işlemler" menüsüne geliyorsunuz. Services.exe karşısında SYSTEM yerine admin vs. yazıyorsa keylogger vardır.

Bilgisayardaki rat nasıl anlaşılır:Bilgisayarın istem dışı çalışır kendi kendine hata verir belki chat sohbeti açılır bilgisayarındaki simgelerin yok olup geliyorsa başlat menüsü kayboluyorsa

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Cevap: Sanırım hacklendim.

Hacklendiğin falan yok... Muhtemelen vesvese yapıyorsun. Duvar kağıdının X süre içinde değişme özelliği bulunmaktadır. Bi ona bakınız ona göre karar veriniz...

Eronmay

Moderasyon Ekibi Direktörü
18 Tem 2016
4,278
1
1,039
Merhaba, Bir Virus Programı İndirip Tarayabilirsiniz, Eğer Çift Monitör Kullanıyor İseniz Arkaplan Resminizin Gitme İhtimali Var.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.