bilgisayarıma taktığım ram ile ilgisi sorunum var

anaximes

Yeni üye
15 May 2016
13
0
Bilgisayarımın ramı 4gb iken 4gb daha takıp 8gb'ye yükselttim. Bilgisayarım özelliklerine baktığımda rami görüyor ancak görev yöneticisinden baktığımda sadece 4gb kullanıldığını görüyorüm. Yardımcı olabilirmisiniz?

Hanzadé

Katılımcı Üye
4 Eki 2007
934
1
Tamam sıkıntı yok bilgisayar dosyaları'nın çalışması içinde ramı kullanması lazım. Yani 6.17 boşta 1.83 ise bilgisayar tarafından kullanılıyor.

anaximes

Yeni üye
15 May 2016
13
0
Tamam sıkıntı yok bilgisayar dosyaları'nın çalışması içinde ramı kullanması lazım. Yani 6.17 boşta 1.83 ise bilgisayar tarafından kullanılıyor.

Daha önceden 0,11 kullanıyorken şimdi yükselmesi garip ve problemim orda boşta olan kısmı 6.17 veya 7,89 yazmasına rağmen sadece 4gblık kısmını kullanıyor sağlam oyunlar açtığımda bile bu değişmiyor

Hanzadé

Katılımcı Üye
4 Eki 2007
934
1
Daha önceden 0,11 kullanıyorken şimdi yükselmesi garip ve problemim orda boşta olan kısmı 6.17 veya 7,89 yazmasına rağmen sadece 4gblık kısmını kullanıyor sağlam oyunlar açtığımda bile bu değişmiyor

Açık bıraktığın program vb. olabilir veya arka planda çalışan bir uygulama. Virüsler'de arka planda çalıştığından ramın yüksek kullanılmasını sağlayabilir.

Diğer dediğin ise ramın çalışıyor sıkıntı yok.

GM HaCKeD

Uzman üye
22 Nis 2013
1,579
1
Microsoft
Arkadaşlar şimdi benim birtane Windows 7 İşletim sistemli bir bilgisayarım var ve şifremi unuttum nasıl açabilirim Her hangi bir program varmi ??
Yardımlarını bekliyorum sizin ....

Bununla ilgili tht yapmış olduğu programlar yada işletim sistemini kullanabilirsin.Yada HİRRENT BOTS gibi başlangıç cdlerini denemelisin.

Biostada da gözüküyor mu, algılayamayabiliyor,birde yuvalar ikiside ddr aynı olduğuna dikkat et.Eğer çözülmezse.Aldığınız yere baş vurun...

Son düzenleme:

GM HaCKeD

Uzman üye
22 Nis 2013
1,579
1
Microsoft
Biosta yazan
Total 8192mb ram
Slot1 samsung 4096 mb ram 1600mhz
Slot2 ramaxel 4096 mb ram 1600mhz
Slot1 i ben taktım slot 2 kendi üzerindeydi sonradan yerlerini değiştirmişim

O zaman doğru takmışsın.Ram de bozukluk yok gibi yanlız windows x64 bitte formatlanmış olmalı işletim sisteminiz.Fakat 64-Bit Windows bile garanti değildir. Anakartınızın "Memory Remapping" fonksiyonunu da desteklemesi gerekiyor ki, güncel anakartların çoğunda bu destek vardır. Anakartınızın kullanım kılavuzuna danışın ve desteklenen maksimum bellek miktarını öğrenin.Satın aldığınız RAM'in bozuk olup olmadığını anlamak için bu modülü farklı bir bilgisayarda denemelisiniz. Yanlışlıkla farklı tipte bir modül alıp almadığınızı veya anakartın bellek slotunun bozuk olup olmadığından emin olun. Slotlarda bir problem olup olmadığını anlamak için tüm slotları boşaltın ve her bir slotu tek bir RAM modülü ile sırayla deneyin. Bozuk bir slot varsa RAM'i buna taktığınızda sistem açılmayacaktır. Şurası kesin ki, RAM'ler kuruluma ihtiyaç duymaz. Taktığınızda sistem tarafından otomatikman algılanmazsa bir sorun var demektir.Umarım anlatabilmişimdir...

Son düzenleme:

anaximes

Yeni üye
15 May 2016
13
0

O zaman doğru takmışsın.Ram de bozukluk yok gibi yanlız windows x64 bitte formatlanmış olmalı işletim sisteminiz.Fakat 64-Bit Windows bile garanti değildir. Anakartınızın "Memory Remapping" fonksiyonunu da desteklemesi gerekiyor ki, güncel anakartların çoğunda bu destek vardır. Anakartınızın kullanım kılavuzuna danışın ve desteklenen maksimum bellek miktarını öğrenin.Satın aldığınız RAM'in bozuk olup olmadığını anlamak için bu modülü farklı bir bilgisayarda denemelisiniz. Yanlışlıkla farklı tipte bir modül alıp almadığınızı veya anakartın bellek slotunun bozuk olup olmadığından emin olun. Slotlarda bir problem olup olmadığını anlamak için tüm slotları boşaltın ve her bir slotu tek bir RAM modülü ile sırayla deneyin. Bozuk bir slot varsa RAM'i buna taktığınızda sistem açılmayacaktır. Şurası kesin ki, RAM'ler kuruluma ihtiyaç duymaz. Taktığınızda sistem tarafından otomatikman algılanmazsa bir sorun var demektir.Umarım anlatabilmişimdir...

Teşekkür ederim akşam dediklerini bir bir uygulıycam bakalım sonuç vericekmi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.