bilgisayarıma trojen girdi nasıl silebilirim veya devre dısı bıraka bilirim

mhm950

Yeni üye
4 Eyl 2021
7
2
24
oqrmOes.png
[/IMG]
5ya0724.png
[/IMG]
bu uygulamadan silince 400 tl istıyo yardım edebilecek vaarmı

Sah-ı Meran

Yeni üye
11 Eyl 2021
19
2
Denetim Masasından Silmeyi Denedinizmi?
Denemediniz İse..

Denetim Masası > Programlar > Özellikler’i seçin.
Programları kuruldukları tarihe göre sıralayın.
Tanımadığınız ya da internetten ücretsiz indirdiğiniz şüpheli olabileceğini düşündüğünüz, son zamanlarda yüklenen bir uygulama olup olmadığına bakın. Eğer listede böyle bir program bulduysanız kaldırın (uninstall).

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
225
1,608
-Türkistan-
Merhaba değerli üye;

Bilgisayarda bulunan verilerin ve programların güvenliğini sağlamak için bilgisayarda bulunan kötü amaçlı yazılımları kaldırmanız gerekir. Genellikle sistem performansını ve kişisel verilerinizi etkileyebilen kötü amaçlı yazılımları fark ettiğinizde yapmanız gerekenlerden bahsedelim.

Bilgisayarınızda meydana gelen değişiklikler genellikle indirdiğiniz dosya ve programlardan dolayı olur. Denetim Masası > Programlar > Programlar ve Özellikler’i seçerek bilgisayarınıza kurulu programları görüntüleyin. Programları kurulduğu tarihe göre sıralayarak şüpheli olduğunu düşündüğünüz, lisanssız programların olup olmadığını kontrol edin. Eğer listede böyle bir program varsa programı kaldırabilirsiniz.

Ayrıca Windows kullanıcısıysanız Windows Defender’ı eğer değilse aktif edin. Bu duvar üzerinden virüs taraması yaparak, ortaya çıkacak tehditleri ortadan kaldırmak mümkündür.

Bilgisayarınızda bulunan trojanlar her zaman bir programa ekli halde olmaz. Bu nedenle yüklü dosyaları Registry adlı kayıt defteri düzenleyicisinden kontrol edebilirsiniz. Öncelikle Win+R tuşlarına basarak çıkan istemciye regedit yazın. Önünüze gelen ekranda evet seçeneğine tıklayarak HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE dosyasına tıklayarak karşınıza çıkan dosyaları inceleyebilirsiniz. Şüpheli dosya isimlerini Google’dan arayarak bu dosyaları silebilirsiniz.

Eğer bu yöntemler işe yaramıyorsa ve hala şüpheliyseniz güçlü bir anti-virüs programı ile tarama yapmanız bilgisayarınızın güvenliği açısından önemlidir.

mhm950

Yeni üye
4 Eyl 2021
7
2
24
Merhaba değerli üye;

Bilgisayarda bulunan verilerin ve programların güvenliğini sağlamak için bilgisayarda bulunan kötü amaçlı yazılımları kaldırmanız gerekir. Genellikle sistem performansını ve kişisel verilerinizi etkileyebilen kötü amaçlı yazılımları fark ettiğinizde yapmanız gerekenlerden bahsedelim.

Bilgisayarınızda meydana gelen değişiklikler genellikle indirdiğiniz dosya ve programlardan dolayı olur. Denetim Masası > Programlar > Programlar ve Özellikler’i seçerek bilgisayarınıza kurulu programları görüntüleyin. Programları kurulduğu tarihe göre sıralayarak şüpheli olduğunu düşündüğünüz, lisanssız programların olup olmadığını kontrol edin. Eğer listede böyle bir program varsa programı kaldırabilirsiniz.

Ayrıca Windows kullanıcısıysanız Windows Defender’ı eğer değilse aktif edin. Bu duvar üzerinden virüs taraması yaparak, ortaya çıkacak tehditleri ortadan kaldırmak mümkündür.

Bilgisayarınızda bulunan trojanlar her zaman bir programa ekli halde olmaz. Bu nedenle yüklü dosyaları Registry adlı kayıt defteri düzenleyicisinden kontrol edebilirsiniz. Öncelikle Win+R tuşlarına basarak çıkan istemciye regedit yazın. Önünüze gelen ekranda evet seçeneğine tıklayarak HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE dosyasına tıklayarak karşınıza çıkan dosyaları inceleyebilirsiniz. Şüpheli dosya isimlerini Google’dan arayarak bu dosyaları silebilirsiniz.

Eğer bu yöntemler işe yaramıyorsa ve hala şüpheliyseniz güçlü bir anti-virüs programı ile tarama yapmanız bilgisayarınızın güvenliği açısından önemlidir.

tyvQPSB.png
[/IMG]
şüphelendiğim adobe flash player 12 puligin var onu da sildim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.