Bilgisayarıma virüs bulaştı ve silemiyorum

eneserdem81

Yeni üye
1 Kas 2011
21
0
Kardesim internetten virüslü bir dosya indirmiş ve bunla birlikte bilgisayara virüs bulaşmış tabi.Virüsün bulaştığını surdan anladık.Kardesim sosyal medyada takılıyordu sonra aniden hesabından çıkıs yapıldı ve giriş yapacağı yerde baska bi adres yazıyordu.Ve evimizde 2 bilgisayar var.Bende bu bilgisayarda hesabı kurtardım fakat işin garip tarafı benim bilgisayarada virüs bulastı ve ben bunun farkında değildim hemen format atmak için internetten iso dosyası indirdim ve bence ordaki dosyaya virüs bulastı format attığım halde hala bilgisayarımda fareyi filan oynatabiliyordu.Peki şunu merak ediyorum bilgisayarların ikiside aynı modemden internete bağlanıyor oradan bulaşmış olabilir mi ve bu ne tür bir virüstür nasıl silebilirim kurtulabilirim yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

tempatik16

Üye
23 Eyl 2013
225
0
Kostarika
eneserdem81 arkadaşım facebook adresimi kurtardım demişsin formattan sonra yaptıysan virüs büyük ihtimalle facebook adresinde herhangi bir dosya resim vs. indirme yaptınmı? Ama sen yinede nod 32 ile bir tarattır tam sistem taraması yap derim herhangi bir indirme yaptıysan faceden tarattır.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Eset in sosyal ag guvenligi icin ayrica uygulamalari var.Bana kalirsa arkadasin da dedigi gibi facene bulasmis virus.Once onu temizleyin.Kullanmadiginiz uygulamalari kaldirin facede.Bir de o acidan bak.

Ha internet agindan virus bulasir mi tabii bulasir.Ama bu konunun bundan olmadigini dusunuyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.