Bilgisayarıma Virüs girdi Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

MercyEx

Üye
8 Nis 2021
69
8
Bursa
Herkese hayırlı geceler öncelikle, 3 - 4 gün önce bir program indirdim ve pc ye virüs girdi malwarebytes anti vüris programını indirip tarama yaptım ancak tarama bitmeden pc mavi ekran veriyor ve sürekli malwarebytes ten xmr.2miners.com engellendi diye bildirimler geliyor görev yöneticisini açıyorum google dan 14 15 tane acılmış sürekli birşeyler oluyor nasıl bir yol izlemeliyim ?

SPEED 144HZ

Katılımcı Üye
15 Kas 2021
406
118
Latvia
Herkese hayırlı geceler öncelikle, 3 - 4 gün önce bir program indirdim ve pc ye virüs girdi malwarebytes anti vüris programını indirip tarama yaptım ancak tarama bitmeden pc mavi ekran veriyor ve sürekli malwarebytes ten xmr.2miners.com engellendi diye bildirimler geliyor görev yöneticisini açıyorum google dan 14 15 tane acılmış sürekli birşeyler oluyor nasıl bir yol izlemeliyim ?
sistemi çökertiyor Windows dosyalarının ayarlarını değiştiriyor veya siliyor direkt format at format sonrası kontrol et bişi yüklemeden önce duruyormu diye diske falan zarar vermiş olabilir

ve bilmediğiniz kaynaklardan bişi indirirken sanal makina kurun oraya yükleyin ne yuklicekseniz

teux

Katılımcı Üye
23 Ocak 2023
959
1,343
Bu tür olaylarda defender kullan. Defender iyidir, oda bir çözüm bulamazsa tek çözüm format diyebiliriz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.