Bilgisayarıma Virüs Girdi Nasıl Temizleyebilirim ?

Muhammed1999

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,070
12
9999999
Geçen gün the hunter call of the wild oyununa türkçe yama yükleyeyim derken virüs girdi büyük ihtimal
Oyundaki fps im düştü sonra windows her gün virüs buluyor siliyorum yarın başka virüs buluyor. nasıl kökten çözerim

Roichue

Asistan Moderatör
31 Mar 2022
1,325
846
Millî İstihbarat Teşkilatı
Merhaba,

Format bu işi çözer tabi sıfırlamaktan bahsetmiyorum. Sıfırlama ile format aynı şeyler değildir.

Fakat bundan önce bu işi çözebilicek Kaspersky Security Cloud kullanabilirsiniz. Tam tarama yaptıktan sonra virusü bulucaktır büyük ihtimalle temizleyiniz.

Emin olmak içinde Kaspersky Rescue Risk uygulamasını kullanınız buda bilgisayarda derinlemesine Tüm her şey dahil tarama yapar ve virüsleri siler. Çok uzun sürücektir ama sorununuzu çözücektir.

cashflash

Üye
28 Kas 2023
140
30
Geçen gün the hunter call of the wild oyununa türkçe yama yükleyeyim derken virüs girdi büyük ihtimal
Oyundaki fps im düştü sonra windows her gün virüs buluyor siliyorum yarın başka virüs buluyor. nasıl kökten çözerim
hitman için türkçe yama indirirken yaşamıştım, kaspersky ile bir tarama yap. ben öyle yapmıştım, taramayı yaptıktan sonra biraz takıl. eğer sorun devam ediyorsa format atabilirsin.

Öncelikle merhaba değerli üye;

Bilgisayarınızdaki antivirüs veya antimalware yazılımını güncelleyin ve tam sistem taraması yapın. Güncel virüs tanımları, yeni tehditlere karşı daha etkili koruma sağlar. Antivirüs programınızın tespit ettiği virüsleri karantinaya alın veya temizleyin. Bu adım, virüslerin sisteminizde zarar vermesini önler. Ayrıca Bilgisayarınızı güvenli modda başlatarak virüs taraması yapın. Güvenli mod, bilgisayarın temel sürücüleriyle çalışır ve virüslerin etkisini azaltabilir.

İyi forumlar dilerim...

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,412
969
Merhabalar

herkesin dediği gibi bunun çözümü aslında çok basit olarak format. ama unutmamanız gereken kısım format usb'sini kendi bilgisayarınızda hazırlamamaktır. Eğer usb paylaşımı varsa ne kadar atarsanız atın aynı sonucu alacaksınızdır.

İyi Forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.