bilgisayarımda anlamsız sorunlar yaşıyorum

KuuLMeN

Üye
4 Haz 2015
188
0
Öncelikle herkese iyi forumlar. Arkadaşlar 1-2 gündür bilgisayarımda daha önce hiç olmamış sorunlar yaşamaya başladım. Önce mouse padim bozuldu ardından kullandığım kablolu fare aygıtı girip çıkmaya başladı (windowsun aygıt çıkarma sesi), fare imlecim kasmaya, kesik kesik çalışmaya başladı bugün chrome uygulamam bozuldu örneğin fare tekerleğini yuvarlayınca normalde sayfa yukarı aşşağı iner ama az önce sayfaya sanki ctrl tuşuna basılıymış gibi zoom yapmaya başladı ancak ctrl tuşu basılı değil denedim.Hangi linke ya da siteye tıklasam yeni sekme olarak açılıyor ve ben hiç bir ayarı ile oynamadım chrome uygulamasının. Bilgisayarımı esed nod32 ve windowsun kendi güvenlik sistemi ile taradım herhangi bir virüs bulmuyor bilgisayarımda fakat son 2 gündür fare ile ilgili büyük sorunlar yaşıyorum ve dikkat ettim de sorunların hepsi gerçekten mouse um ile alakalı.Yardımcı olabilir misiniz?

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
1
114
uzay
Klavye ve Mausun kablolarını kontrol edin. Kablolar zedelendiyse bağlantı kopmalarına sebep olabilir. Ayrıca Malwarebytes veya Dr.Web ile tarata bilirsiniz.

efsane4242

Uzman üye
30 Ocak 2013
1,039
0
32
Konya
Öncelikle herkese iyi forumlar. Arkadaşlar 1-2 gündür bilgisayarımda daha önce hiç olmamış sorunlar yaşamaya başladım. Önce mouse padim bozuldu ardından kullandığım kablolu fare aygıtı girip çıkmaya başladı (windowsun aygıt çıkarma sesi), fare imlecim kasmaya, kesik kesik çalışmaya başladı bugün chrome uygulamam bozuldu örneğin fare tekerleğini yuvarlayınca normalde sayfa yukarı aşşağı iner ama az önce sayfaya sanki ctrl tuşuna basılıymış gibi zoom yapmaya başladı ancak ctrl tuşu basılı değil denedim.Hangi linke ya da siteye tıklasam yeni sekme olarak açılıyor ve ben hiç bir ayarı ile oynamadım chrome uygulamasının. Bilgisayarımı esed nod32 ve windowsun kendi güvenlik sistemi ile taradım herhangi bir virüs bulmuyor bilgisayarımda fakat son 2 gündür fare ile ilgili büyük sorunlar yaşıyorum ve dikkat ettim de sorunların hepsi gerçekten mouse um ile alakalı.Yardımcı olabilir misiniz?

bir yazıyı kopyalayın ve sadece v ye basın bakın ctrl tusunda sorun olabilir.

KuuLMeN

Üye
4 Haz 2015
188
0
bir yazıyı kopyalayın ve sadece v ye basın bakın ctrl tusunda sorun olabilir.

kontrol tuşunda bir problem yok dediğiniz gibi de test ettim basılı kalmamış. sorun daha farklı gibi geliyor.

Klavye ve Mausun kablolarını kontrol edin. Kablolar zedelendiyse bağlantı kopmalarına sebep olabilir. Ayrıca Malwarebytes veya Dr.Web ile tarata bilirsiniz.

kablo zedelenmesi olabilir mi bilmiyorum, imleç şimdilik düzgün çalışıyor ancak fare hala scroll görevini yapmıyor(zoom yapıyor onun yerine) ve açtığı her siteyi, sayfayı yeni sekme olarak açıyor. malwarebytes ı indirmeye çalıştım ama kendi sitesinde kayıt istiyor(zamanım yok) şimdi dr.webi indireceğim.

KuuLMeN

Üye
4 Haz 2015
188
0
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.. sorun çok başka bi yerden çıktı, laptop şarjdayken oluyormuş sadece onu fark ettim az önce. Bilgisayarı kullandığım yeri değiştirdim şarj adaptörü kabloları benim eski kullanımıma uygun kırılmış galiba yerini değiştirince de kırıklardan kaynaklı bir voltaj sorunu oluyor galiba, bunun sonucunda da doğal olarak benim bilgisayarım sapıtıyor. Başka bir çözümünü bulacağız artık yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim. iyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.