Bilgisayarımda del tuşunda basınca bios yerine başka bir ekran açılıyor

Simón111

Üye
29 Eyl 2022
175
23
bende bios acilmiyor , numlock kisminda nokta(.(del))basinca garip bir yere giriyorum ancak hic bir sekilde asagi yukari haraket etdire bilmiyorum . bilgisayar win 8.1 restart verip shifte basili tutdugumdada UEFI diye bir yer acilmali ama acilmiyor . bbben biosa nasil girerim ? ve virtualization ayarini nasil acarim?

Simón111

Üye
29 Eyl 2022
175
23

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,567
8
92
Ocak' tan gelme...
Şunu bir dener misin?
  • Windows tuşuna basarak arama çubuğuna Güncelleştirmeleri denetle yazın ve Enter tuşuna basın.
  • Sol tarafta bulunan Kurtarma kısmına geçiş yapın.
  • Ardından Şimdi Yeniden Başlat seçeneğini seçin. Sistem kendini yeniden başlatacaktır ve menü açılacaktır.
  • Açılan menüden Sorun Gider (Troubleshoot) seçeneğini seçin.
  • Daha sonra Gelişmiş Seçenekler (Advenced Options) seçeneğini seçin.
  • Ardından UEFI Donanım Yazılımı (UEFI Firmware Settings) bölümüne giriş yapın.
  • Bu kısımda bilgisayar kendini yeniden başlatmak isteyecektir. Gelen Yeniden Başlat tuşuna bastıktan sonra sistem kendini UEFI ekranında başlatacaktır.

Simón111

Üye
29 Eyl 2022
175
23
Şunu bir dener misin?
  • Windows tuşuna basarak arama çubuğuna Güncelleştirmeleri denetle yazın ve Enter tuşuna basın.
  • Sol tarafta bulunan Kurtarma kısmına geçiş yapın.
  • Ardından Şimdi Yeniden Başlat seçeneğini seçin. Sistem kendini yeniden başlatacaktır ve menü açılacaktır.
  • Açılan menüden Sorun Gider (Troubleshoot) seçeneğini seçin.
  • Daha sonra Gelişmiş Seçenekler (Advenced Options) seçeneğini seçin.
  • Bu kısımda bilgisayar kendini yeniden başlatmak isteyecektir. Gelen Yeniden Başlat tuşuna bastıktan sonra sistem kendini UEFI ekranında başlatacaktır.
bunu denedim ancak benim bilgisayarimda
kismi yok

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.