Bilgisayarımda hiçbir şekilde yönetici olamıyorum

byproblack

Katılımcı Üye
24 Tem 2017
709
0
Mars
Başlattaki arama kısmından ' netplwiz ' yazarak ulaştığımız pencereden , kendi administrator nitelikli hesabımı user hesabı yaptım. ve şimdi ise bilgisayarda izin isteyen hiçbir eylemi gerçekleştiremiyorum. Örneğin,
kullanıcı hesabı denetimi başlıklı uyarılarda sorunsuz bilgisayarlarda gelen 'evet' ve 'hayır' seçeneklerinden benim bilgisayarımda sadece 'hayır' seçeneği bulunuyor. dolayısıyla kullanıcı izni gerektiren hiçbir eylemi yapamıyorum.
hiçbir programı yönetici olarak çalıştıramıyorum.
cmd 'de herhangi bir kod yazmama izin verilmiyor. örneğin yönetici hesabını aktifleştirmek adına yazdığım 'net user administrator /active:yes ' kodunda 'erişim engellendi ' uyarısını alıyorum.
denetim masasında birçok eylemi gerçekleştiremiyorum.
hiçbir program kuramıyorum.
bilgisayarı kurtarmayı denediğimde de yine başarısız oluyorum.
bios dan usb bellek yardımıyla kurtarma yapmaya ,sıfırlamaya çalıştığımda ise , recovery başlıklı bir hata alıyorum.
netplwiz yazarak değiştiremiyorum hesap türünü.çünkü yine izin istiyor.
güvenli modda başlatamıyorum

32f71fd2-2d51-4aad-bec7-4189122dbf74-png.86112

donanımsal hiçbir sıkıntı yok. ben netplwiz üzerinden kendi hesabımı kısıtlı hesaba çevirdim.Kısıtlı hesabı administrator yapma yolu yok mu?​

Moderatör tarafında düzenlendi:

7G4E

Üye
30 Eyl 2019
211
2
Deutschland
Cevap: Bilgisayarımda hiçbir şekilde yönetici olamıyorum!

bilgisayarı misafir modunda kullanıyor olabilirsin o yüzden bazı yerlere erişemiyorsun administrator moduna geç hiçbir sorun kalmaz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.