Bilgisayarımdaki virüsleri nasıl kaldırırım

Felmalos

Üye
19 Eyl 2015
57
0
Ankara
bilgisayarıma birdenbire crosborowse ve up cleaner adlı 2 virüs bulaştı
virüsleri siliyorum kapatıp açtıgımda yeniden geliyolar
ne yapmam lazım şimdiden teşekkürler:RpS_unsure:

Cosmonaut

Yeni üye
20 Eyl 2015
22
0
Kardeş.Crossbrowser reklam amaçlı bir virüstür.
Öncelikle tarayıcı ayarlarından arama motoru ayarlarından kaldırmaya çalış.Sonra program ekle/kaldır dan sil.
Eğer silinmezse program çalışıyordur.O yüzden sağ alt köşede gizli simge varsa kapatarak silmeyi dene.
Simge yoksa görev yöneticisinden kapatmayı dene.
Adwcleaner kur.Tarama yaptır.
En son tarayıcıda sağ tık yaparak özelliklere gel ve (tarayıcınınadın.exe) den sonraki kısım varsa sil.
Örneğin-----> /chrome.exe"http....

bwrkfkfkv

Katılımcı Üye
21 Mar 2015
626
0
Uzay
Combo fix ile tarayıp Iobit Unistaller ile o programları kaldır daha sonra Başlat ve Çalıştır yaz aç daha sonra %Temp% yaz gir ve içerideki herşeyi sil tamammı kardeşim Bende de aynı sıoknıtı oldu kendim halettim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.