Bilgisayarımı nasıl bir vpn sunucusuna çevirebilirim?

tegel

Yeni üye
1 May 2023
11
3
Başlık biraz enteresan oldu fakat açıklayacağım. Şahsen 6 adet bilgisayara sahibim. Ve hepsini aktif olarak kullanmıyorum. Bu bilgisayarlardan iki tanesini vpn servisi olarak kullanmak istiyorum. İki bilgisayarda güçlü sayılır. Bunu yapmamın bir yolu varmı, yardımcı olabliir misiniz?

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,763
508
24
Praise The Fool
Yapmanın bir yolu var da oluşturduğu şeyin mantıklı bir şey olması için aynı ağda olmamanız gerekiyor sanki. Burada asıl önemli olan internete çıktığın yer. Herhangi farklı bir internete bağlı bilgisayara wireguard veya open vpn kurabilirsin. Eğer aynı evde bulunan cihazlardan birine VPN kurar ve yine aynı ağda olan başka bir bilgisayardan o cihaza bilgisayar ile bağlanırsan tek yaptığın yolu uzatmak olur.

tegel

Yeni üye
1 May 2023
11
3
Yapmanın bir yolu var da oluşturduğu şeyin mantıklı bir şey olması için aynı ağda olmamanız gerekiyor sanki. Burada asıl önemli olan internete çıktığın yer. Herhangi farklı bir internete bağlı bilgisayara wireguard veya open vpn kurabilirsin. Eğer aynı evde bulunan cihazlardan birine VPN kurar ve yine aynı ağda olan başka bir bilgisayardan o cihaza bilgisayar ile bağlanırsan tek yaptığın yolu uzatmak olur.

bi StarBucks'ın yakınına raspberry pi yerleştirip ona bağlansam?

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,763
508
24
Praise The Fool
bi StarBucks'ın yakınına raspberry pi yerleştirip ona bağlansam?
Wow bunu beklemiyordum
T4GNoJV.png

altintakipci

Yeni üye
25 Mar 2023
18
5
Tam konuya hakim deilim ama en kötüsünü alıp linux yapabilir daha sonra kendi vpn serverinizi sunucuya değil de pc ye kurarsiniz onun hakkinda da tonca video var türkçe bile görmüstüm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.