Bilgisayarımın Fiyatı ?

umix94

Katılımcı Üye
1 Ağu 2009
366
0
14
root@world
Arkadaşlar bilgisayarımı satmak istiyorum ancak değeri ne kadardır bilmiyorum bu işlerle pek uğraşmadım bilen bilgisi ve ilgisi olan arkadaşlarım özellikleri aşağıda verdim kasa olarak sağlam tek sorunu touchpad çalışmıyor onun dışında hiç bir sorunu yok.

Bilgi verirseniz sevinirim iyi akşamlar.

700 GB Harddisk de var arkadaşlar.

8921incie8086472.png

3104incij5778665.png

Son düzenleme:

By Ghost

Katılımcı Üye
11 Tem 2013
941
2
C:\Linux
Kafa fiyatı yapıcam bilgisayarcı değilim :D

2.50 Ghz bana göre gayet iyi piyasadaki bilgisayarın en büyük sorunu Ghz düşük olması
i5 piyasada ideal olarak satılıyor ama ben i3 e i5 e pek bakmıyorum :D
6 gb ram orta 8 gb olsa daha iyi olabilirdi

Ekran kartına gelince:
410m ne kadar iyi bilemiyorum benim kullandığım bilgisayarda harici ekran kartı yok :D
Yani hiç yoktan iyidir diyebilir. Piyasadaki son oyunları imkanı asla vermez ama yinede ideal oyunları oynatabilecek bir ekran kartı gibi :)

Bunlara bakınca 2.el olmasınıda hesaba katarsak en en en minimum 750 en maksimum 1500

Orantısız bi fiyat aralığı olabilir fiyatlarda pek iyi değilim ama özelliklerine göre gözümde bu daha fazla olabilir 2. el hesabına göre max 1500 dedim fazla eski pc değilse ederi artabilir :)

Son düzenleme:

umix94

Katılımcı Üye
1 Ağu 2009
366
0
14
root@world
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar bilgisayar sorunsuz çalışıyor.

Çok fazla grafik gerektiren oyun oynamadım şu ana kadar ama piyasadaki oyunları kaldırmaz biliyorum. Zaten alan kişiyede söylerim. Bence tam bir mühendis bilgisayarı ki zaten bende o amaçla kullanıyordum.

AutoCAD SketchUP 3D-Max tarzı programlar sorunsuz kasmadan çalışmakta. Bende 900-1000 arası bi satış fiyatı belirlemiştim zaten.

Yardımlarınız için teşekkürler iyi akşamlar.

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
Ekran kartı çok kötü, ram desen zaten pek pahalı bir şey değil, HDD'de öyle, işlemci fena değil bir tek ondan para eder zaten. :D
1000 TL üstü zor zatarsın alan olur ama hemen alan olacağını sanmıyorum, satılsın istiyorsan 700 TL'ye satabilirsin, 1000 TL'ye o PC'yi satmak zor olur zaten 2. el üstüne 1000 TL diyorsun, ona para verecek adam zaten üzerine 300 TL daha koyar ondan daha iyi PC alır.

By Ghost

Katılımcı Üye
11 Tem 2013
941
2
C:\Linux
Ekran kartı çok kötü, ram desen zaten pek pahalı bir şey değil, HDD'de öyle, işlemci fena değil bir tek ondan para eder zaten. :D
1000 TL üstü zor zatarsın alan olur ama hemen alan olacağını sanmıyorum, satılsın istiyorsan 700 TL'ye satabilirsin, 1000 TL'ye o PC'yi satmak zor olur zaten 2. el üstüne 1000 TL diyorsun, ona para verecek adam zaten üzerine 300 TL daha koyar ondan daha iyi PC alır.

yazdıklarınıza göre söylüyorum 1300 tl ye 2.50 Ghz ile aynı veya üstü işlemcisi olan 4 gb lık (6gb istemiyorum) + Harici ekran kartı GeForce 410M den daha düşük bi bilgisayar bulun ben alıcam ...

Yine söylüyorum piyasadaki bilgisayarın sıkıntısı Ghz düşük olması ekran kartı son model olan ama 1.7 Ghz bilgisayar bile 2000-2500 tl den aşağı değil ve bana göre bişi de etmezler...

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
yazdıklarınıza göre söylüyorum 1300 tl ye 2.50 Ghz ile aynı veya üstü işlemcisi olan 4 gb lık (6gb istemiyorum) + Harici ekran kartı GeForce 410M den daha düşük bi bilgisayar bulun ben alıcam ...

Yine söylüyorum piyasadaki bilgisayarın sıkıntısı Ghz düşük olması ekran kartı son model olan ama 1.7 Ghz bilgisayar bile 2000-2500 tl den aşağı değil ve bana göre bişi de etmezler...

Acer E5-571G-51DS Notebook - Gold.com.tr

1500'e bu bilgisayarlardan var zaten, bunlarla günümüz oyunları oynanır.
840M grafik GPU'su var yani o 1000 TL üstü eder dediğiniz 2. el laptopdan kat ve kat iyi oyun performansı verir.
410M ile oyun oynanmaz zaten, o laptobu alan adam sadece internet için alır, oyun olarak eski oyunları oynar.

Tabi ülkemizde enayi adamlar çok elbette o laptoba 1000 TL üstü verecekler vardır ama sırf enayiler var diye böyle yapmak olmaz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.